به گزارش صبح توس؛ حبیب الله آسوده، مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی باتبریک آغاز سال تحصیلی و بازگشایی مدارس و مراکز علمی و دانشگاهی گفت: 25 هزار دانش آموز و سه هزار و 200 دانشجو و طلبه تحت حمایت کمیته امداد خراسان رضوی در کنار سایر هم کلاسی های خود راهی مراکز علمی در مقاطع مختلف تحصیلی شدند.
وی دانش‌آموزان و دانشجویان را آینده ه‌سازان کشور توصیف کرد و افزود: کمیته امداد نخبگان زیادی را تحویل جامعه داده است وخوشبختانه در بین مسئولان کشوری و استانی از فارغ التحصیلان تحت حمایت کمیته امداد به چشم می خورد که با همراهی این نهاد به مراحل بالا صعود کردند.
وی ادامه داد: کمیته امداد خراسان رضوی از دانش‌آموزان با اهدای بسته‌های تحصیلی و کمک هزینه تحصیلی و از دانشجویان با پرداخت بخشی از شهریه دانشگاه و کمک های مبتنی بر نیاز آنان حمایت می کند.
آسوده با ذکر اینکه تنش و استرس در فضای خانواده و تحصیل دانش‌آموزان تأثیرگذاراست، اعلام کرد: از دیگر حمایت‌های تحصیلی از دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت برگزاری کلاس‌های آموزشی، مشاوره‌های فردی و گروهی تحصیلی، اردوهای آموزشی و تشویقی و نظارت بر دوره تحصیل توسط رابطان فرهنگی این نهاد است تا مشکلات خانواده‌ها در این مورد کامل برطرف و یا به حداقل ممکن برسد.
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی یادآور شد: با شرایط اقتصادی فعلی و محرومیت گسترده استان، این نهاد نمی‌تواند به‌تنهایی از پس مشکلات عدیده خانواده‌ها برآید و اگر همراهی و مشارکت خیران نباشد مشکلات همچنان باقی می‌ماند که امیدواریم با کمک و همراهی هر چه بیشتر مردم نوع‌دوست مشکلات نیازمندان کاهش یابد و مرتفع شد.

انتهای پیام/