به گزارش صبح توس؛ سال تحصیلی ۹۸-۹۷ با حضور حدود 9500 دانش آموز در شهرستان خلیل آباد صبح امروز یکشنبه به طور رسمی با نواخته شدن زنگ دبیرستان دخترانه نمونه دولتی فضیلت آغاز شد.

بر اساس این گزارش، حسن صداقتی در آیین نواختن زنگ مهر و مقاومت در دبیرستان دخترانه نمونه دولتی فضیلت اظهار داشت: سال تحصیلی جدید باید سالی برای شکوفایی استعداد ها در تمام زمینه ها و ارتقاء شاخصه های انسانی در وجود دانش آموزان و سالی برای گام برداشتن به سوی حیات طیبه باشد که مد نظر سند تحول بنیادین است.

وی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: زمانی که ایران اسلامی مورد هجوم وحشیانه چند کشور قرار گرفت فرهنگ ایثار و شهادت بود که ضامن بقا و ایستادگی ملت ایران شد.

مدیر آموزش و پرورش خلیل آباد با تأکید بر اینکه به ایران و حماسه دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت افتخار می کنیم، تصریح کرد: باید در همه وقت فرهنگ ایثار و شهادت را زنده نگه داریم.

وی شعار سال تحصیلی جدید را "مدرسه زندگی، نشاط و پویایی و عدالت آموزشی" دانست و اذعان کرد: به مدرسه می آییم که با مفاهیم علمی و علوم جدید آشنا شویم ولی همه برای زندگی کردن آماده می شویم زندگی که مد نظر اسلام است و یک انسان کامل را می سازد.

صداقتی با بیان اینکه باید در حوزه مهارت های اجتماعی، گفتگو، مقابله با استرس و... یک انسان توانمند باشیم، عنوان کرد: بستر و محور فعالیت مدارس دانش آموزان به عنوان یک قشر با نشاط و شاداب جامعه، باید یک نشاط مشروع باشد.

وی با اشاره به عدالت آموزشی در مدارس خلیل آباد، تشریح کرد: در سایه تلاش همکاران و مسئولان یک عدالت آموزشی در مدارس شهرستان حکم فرما است و دانش آموزان که توانمندی های لازم را دارند باید در بحث اخلاقی و دینی کوشا باشند.

گفتنی است، نماینده مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی نیز در مراسم نواختن زنگ مهر و مقاومت در دبیرستان دخترانه نمونه دولتی فضیلت خلیل آباد حضور داشت و در این مراسم پیام مدیرکل را قرائت کرد و همچنین زنگ مهر به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید و زنگ مقاومت به مناسبت هفته دفاع مقدس نواخته شد.

انتهای پیام/