به گزارش صبح توس؛ به نقل از آستان نیوز، شنبه 31 مهرماه مراسم «میثاق با امام مهربانی‌ها» در دو نوبت صبح و عصر ویژه دانش‌آموزان دختر و پسر مقطع متوسطه مدارس امام رضا(ع) در رواق شیخ حر عاملی حرم مطهر برگزار شد.
در این مراسم معاون آموزشی بنیاد فرهنگی رضوی خطاب به دانش آموزان اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در توصیه‌هایی که به دانش آموزان داشتند تحصیل، تهذیب و ورزش را سه اصل مهم برای رشد جوانان برشمردند و تأکید داشتند تا این اصول مبنای عمل آنها قرار گیرد.
ظریف افزود: خوشبختانه دانش‌آموزان مدارس امام رضا(ع) در عرصه‌های ورزشی، فرهنگی، اخلاقی، اعتقادی و مذهبی این سه ضلع را سرلوحه کار خود قرار داده‌ و در کنار تحصیل به تهذیب نفس نیز می‌پردازند.
وی با بیان اینکه ما نیز تلاش می‌کنیم تا منویات رهبری را به طور جدی پیگیری و عملیاتی کنیم، افزود: همراهی خانواده‌ها همواره یکی از اصول اساسی مدارس امام رضا(ع) بوده و حرکت بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بر مبنای مشارکت، همدلی و همگرایی نهاد خانواده مسیر را برای تربیت نسلی متعهد و متخصص برای پیشرفت ایران اسلامی هموارتر می‌کند.
ظریف گفت: مدارس امام رضا(ع) از ابتدای تأسیس تاکنون بیش از 1000 فارغ التحصیل به عنوان سرمایه‌هایی عظیم تحویل جامعه اسلامی داده‌ و امید است شما نیز بتوانید برای آینده این مرز بوم مفید و مؤثر باشید.
گفتنی است؛ در این مراسم دانش‌آموزان ضمن تجدید بیعت با قرآن و اهل بیت(ع) برای حفاظت و پاسداری از خون شهدا و ارزش‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی پیمان بستند.

انتهای پیام/