سردار یعقوبعلی نظری صبح امروز در حاشیه بهره‌برداری از پروژه های عمرانی دهستان ساق شهرستان زاوه در گفت و گو با خبرنگار صبح توس، اظهار داشت: در راستای تحقق منویات مقام عظمای ولایت و محرومیت زدایی از مناطق محروم، قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه در شش منطقه این استان به مردمان ۸۰ روستای محروم خدمات عمران، اشتغال‌زایی، فرهنگی و آموزشی ارائه می کند.

 

وی افزود: امروز و در دومین روز از هفته دفاع مقدس و بصورت همزمان ۲۲۴ پروژه عمرانی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه با هزینه ۷۵ میلیارد ریال با مشارکت مردم و سایر نهادهای مرتبط در ۶ دهستان این استان به بهره‌برداری می رسد.

 

سردار نظری تصریح کرد: این پروژه ها شامل احداث، مرمت و تکمیل ۱۵۲ باب مدرسه، احیا و مرمت ۲۵ قنات، ۳ استخر کشاورزی، ۳ کانال آبرسانی و همچنین ۲ بند خاکی و دو پروژه بیابان زدایی در سطح روستاهای محروم ۶ دهستان استان خراسان رضوی به بهره‌برداری می رسد.

 

فرمانده قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام رضا علیه السلام گفت: از آنجایی که خشکسالی بعنوان یکی از مشکلات اساسی این استان بشمار می رود، لذا از مجموع ۳۱۴ پروژه تعریف شده قرارگاه پیشرفت و ابادانی ۹۰ پروژه معادل ۳۰ درصد به احیای قنوات و پروژه های آبرسانی برای توسعه کشاورزی در دهستان های هدف اختصاص داده شده است.

 

نظری خاطر نشان کرد: در حال حاضر از مجموع ۳۱۴ پروژه تعریف شده توسط قرارگاه، ۲۲۴ پروژه این هفته به بهره‌برداری می رسد و علاوه بر این چندین پروژه اشتغال‌زایی در دست اقدام است که به محض تکمیل گزارش نهایی آن ارائه خواهد شد.

 

مسئول اجرای طرح دهستان آباد زاوه نیز گفت: دهستان ساق شهرستان زاوه با ۸ روستای زیر مجموعه و ۱۷ هزار حمعیت ۴۰ شهید را در دوران دفاع مقدس تقدیم نظام اسلامی کرده و از مناطق کم برخورداری است که باید مورد توجه قرار بگیرد

 

مصطفی حسن نژاد در خصوص اجرای طرح دهستان آباد در این منطقه اظهار داشت: در این طرح ۵۸ پروژه شامل ارائه تسهیلات اشتغال‌زایی و هدفمند به مشاغل خانگی، ایجاد ۱۲ شبکه دام سبک و سنگین و مرغ تخم‌گذار، سه باب فضاهای آموزشی در حال احداث، احیای ۱۶ رشته قنوات، ساخت ۳ باب خانه عالم، بخشی از عرصه‌های مورد بهره‌برداری “طرح دهستان آباد” زاوه در دهستان ساق است.


انتهای پیام/