به گزارش صبح توس؛  به نقل از مدیریت روابط عمومی و ارتباطات، در پی انتشار خبری مبنی بر وقوع توهین یکی از اعضای شورای شهر نیشابور به‌مقدسات و عزاداران حسینی، دادگستری خراسان رضوی اطلاعیه مهمی صادر کرد.

در این اطلاعیه آمده است:

عن الصادق علیه السلام:

من اراد الله به الخیر قذف فی قلبه حب الحسین (علیه السلام) و زیاره

هرکس که خدا خیرخواه او باشد، محبت حسین (ع) و زیارتش را در دل او قرار می‌دهد

وسائل الشیعه، جلد 10 ص 388-بحار النوار، جلد 98 ص7

بسم الله الرحمن الرحیم

در پی انتشار خبر تاسف‌بار وقوع توهین، توسط یکی از اعضای شورای شهر نیشابور نسبت به‌مقدسات و عزاداران حسینی که موجی از اعتراضات عمومی را به‌دنبال داشت، دستورات لازم توسط رئیس کل دادگستری خراسان رضوی خطاب به‌دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و همچنین دادستان عمومی و انقلاب نیشابور مبنی بر رسیدگی سریع و دقیق به‌این مساله صادر شد.

بر این اساس و در پاسخ به‌درخواست هیات‌های عزاداری، علما، روحانیت و اقشار مختلف جامعه و در راستای اجرای وظایف شرعی و قانونی و پس از صدور دستور قضایی، اقدامات قانونی لازم در این زمینه به‌انجام رسید و فرد هتاک مورد تعقیب قرار گرفت و صبح امروز با صدور قرار قانونی بازداشت شد.

در این اطلاعیه همچنین با اشاره به‌توطئه‌های دشمنان با هدف ایجاد تفرقه و بی‌نظمی در جامعه، ضمن محکوم کردن این اقدام هتاکانه، از عموم عزاداران حسینی و مردم شریف، مومن و انقلابی خواسته شده تا ضمن حفظ آرامش و هوشیاری، به‌دستگاه قضایی در اجرای عدالت و دفاع از حقوق عامه کمک کنند.

گفتنی است؛ پرونده مذکور در مرحله انجام تحقیقات مقدماتی است و اقدامات بعدی پس از سیر مراحل قانونی اطلاع‌رسانی می‌شود.

مدیریت روابط عمومی و ارتباطات دادگستری خراسان رضوی

انتهای پیام/