به گزارش صبح توس؛  صبح امروز همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس رژه حماسی مشترک نیروهای مسلح استان خراسان رضوی در مشهد با حضور فرماندهان ارشد نظامی سپاه، ارتش، بسیج و نیروی انتظامی برگزار شد.

در رژه 31 شهریور ماه نیروهای نظامی و انتظامی خراسان رضوی به صورت مشترک در مقابل مسئولین استانی رژه رفتند و به نمایش اقتدار نظامی، انسانی و ادواتی پرداختند.

 

در این مراسم ابتدا استاندار خراسان رضوی علیرضا رشیدیان به سخنرانی پرداخت و به بیان توان و قدرت اذعان کرد.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه امام راحل انقلاب را بر پایه آموزه‌های نهضت عاشورا برپا کرد و به‌پیروزی رساند؛ متذکر شد: امروز در شرایطی هستیم که بعضی آرزو می‌کنند، ملت ما چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را نبیند، اما همه پای نظامی که با ایثارگری رزمندگان و جانبازان تداوم یافته، ایستاده‌ایم.

 

وی با بیان اینکه به‌برکت خون شهدا و هشت سال دفاع مقدس، نظام ایران مقتدرتر از همیشه تاریخ است؛ ادامه داد: در منطقه نفوذ و گسترش داریم و این نفوذ و اقتدار سبب شده ایران بتواند در هرجای دنیا با سربلندی از حق خود دفاع کند.

 

رشیدیان اضافه کرد: مردم با آموزه‌های عاشورا و هشت سال دفاع مقدس پیروز شدند، در زمان جنگ همه دنیای استکبار از شرق و غرب عالم در مقابل این ملت قرار گرفتند.

 

امیر سرتیپ دوم رضا آذریان صبح امروز در مراسم رژه نیروهای مسلح خراسان رضوی که در محل میدان ۱۵ خرداد مشهد برگزار شد، ضمن تسلیت ایام محرم و صفر؛ گفت: امروز در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی با شعار «ما توانستیم» هفته دفاع مقدس را آغاز می‌کنیم.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال شرق نزاجا افزود: توانستیم مقابل همه توطئه‌های دشمن و استکبار جهانی که تلاش کردند جمهوری اسلامی ایران را نابود کنند، بایستیم.

 

وی به‌گوشه‌هایی از نقش قرارگاه منطقه‌ای شمال شرق نزاجا در هشت سال دفاع مقدس هم اشاره کرد و گفت: ما توانستیم با اجرای عملیات‌های بزرگی مانند ثامن‌الائمه که به‌نام امام رضا (ع) لشکر 77 پیروز ثامن الائمه انجام داد، به‌دشمن ضربه بزنیم و در ادامه از طریق اجرای عملیات‌های فتح‌المبین، بیت‌المقدس، والفجرها و کربلاها از خاک جمهوری اسلامی ایران دفاع کنیم.

 

آذریان تصریح کرد: بعداز دفاع مقدس توانستیم با آموزه‌های جنگ، اقتدار ایران را تضمین و تثبیت کنیم و همیشه آماده جان‌فشانی هستیم.

 

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال شرق نزاجا با بیان اینکه ملت ایران 2 هزار و ۸۷۷ روز یا به‌عبارتی ۸ سال در دفاع مقدس ایستادگی کرده است؛ گفت: پیام ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز این است که یکبار دیگر ارتش دست در دست سپاه پاسداران، بسیج، نیروی مقاومت و نیروی انتظامی از آرمان‌های امام راحل و تحقق فرامین و تدابیر مقام معظم رهبری دفاع کرده، همچنان می‌گوییم: «ارتشی، سپاهی، یک لشگر الهی»

نیروهای مسلح جمهوری اسلامی نماد اقتدار جمهوری اسلامی هستند و نماد اقتدار مردم ایران میباشند.

 

فرماندهانی که در دوران دفاع مقدس از جان گذشتگی های فراوانی کرده اند امروز سربازان و نیروهایی را تربیت کرده اند که نمونه آن هارا در مرزهای کشور و همچنین شهدای مدافع حرم می بینیم.

 

تربت حیدریه

حجت الاسلام محمدرضا عصمتی صبح امروز در آئین رژه حماسی نیروهای مسلح تربت حیدریه اظهار کرد: ملت ایران در 8 سال دوران دفاع مقدس تنها با صدام نجنگید، بلکه تمام قدرت های پوشالی استکبار جهانی از شرق و غرب گرفته تا ارتجاع عرب، همه با پشتیبانی مالی، تسلیحاتی و اطلاعاتی، مزدور منطقه ای خود را حمایت کردند تا درخت نوپای انقلاب اسلامی را ریشه کن کنند، اما به فضل الهی امت اسلامی از این آزمون سربلند بیرون آمد.

وی، حفظ و تقویت روحیه انقلابی و هویت دینی را از مهمترین دستاوردهای دوران دفاع مقدس برشمرد و گفت:  امروز وظیفه داریم علاوه بر حفظ این دستاوردها، روحیه جهادی و تفکر انقلابی را به نسلهای آینده منتقل کنیم.

نیشابور

مراسم رژه نیروهای مسلح همزمان با سراسر کشور در نیشابور برگزارشد.

درگز

به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس، رژه نیروهای مسلح و بسیجیان با حضور اقشار مختلف مردم در محل میدان اصلی شهر درگز برگزار شد.

انتهای پیام/