به گزارش صبح توس؛ علیرضا رشیدیان صبح امروز در مراسم رژه نیروهای مسلح در میدان 15 خرداد ضمن عرض ارادت به‌شهدای دفاع مقدس و تسلیت ایام محرم؛ گفت: دفاع مقدس احیاکننده آموزه‌های نهضت عاشورا و تداوم بخش فرهنگ ایثار و شهادت بود.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه امام راحل انقلاب را بر پایه آموزه‌های نهضت عاشورا برپا کرد و به‌پیروزی رساند؛ متذکر شد: امروز در شرایطی هستیم که بعضی آرزو می‌کنند، ملت ما چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را نبیند، اما همه پای نظامی که با ایثارگری رزمندگان و جانبازان تداوم یافته، ایستاده‌ایم.

وی با بیان اینکه به‌برکت خون شهدا و هشت سال دفاع مقدس، نظام ایران مقتدرتر از همیشه تاریخ است؛ ادامه داد: در منطقه نفوذ و گسترش داریم و این نفوذ و اقتدار سبب شده ایران بتواند در هرجای دنیا با سربلندی از حق خود دفاع کند.

رشیدیان اضافه کرد: مردم با آموزه‌های عاشورا و هشت سال دفاع مقدس پیروز شدند، در زمان جنگ همه دنیای استکبار از شرق و غرب عالم در مقابل این ملت قرار گرفتند.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه سختی‌های دوران دفاع مقدس سبب شد، خودباوری در ملت بیشتر رشد کنند؛ تاکید کرد:: ایران امروز آنقدر مقتدر شده که ظالمان و مستکبران جهان از ترس آن شب آرام ندارند.

وی خاطرنشان کرد: هشت سال دفاع مقدس نشان داد می‌توان با به‌کارگیری آموزه‌های عاشورایی جلوی ظلم ایستاد و اگرچه عاشورا در کمتر از یک روز بود، اما با همان آموزه‌ها توانستیم ۸ سال مقابل ظلم بایستیم.

رشیدیان تاکید کرد: مبارزه با ظلم زمان و مکان ندارد، بزرگ‌ترین پیام عاشورا تداوم مبارزه با ظلم در این شعار است که می‌گوید،کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه روزی دشمن با سلاح به‌جنگ می‌آید و روزی با زر و تزویر و امروز با تحریم آمده تا ما را از پا در آورند؛ افزود: امروز صحنه ایستادگی در برابر فشارها و تحریم‌های اقتصادی بوده، امروز روزی است که باید همه در کنار هم تحت زعامت رهبری برای بهره‌گیری از ظرفیت‌های ملی و بهبود کیفیت زندگی، تلاش کنیم.

وی تاکید کرد: امروز باید برای دفاع از ارزش‌های ملی، آزادی و کرامت کنار هم بایستیم و جانانه دفاع کنیم.

رشیدیان ادامه داد: امروز صحنه دیگری از دفاع مقدس است، بنابراین، باید از حاشیه‌سازی بپرهیزیم و برای دفاع از ملت و رفاه‌شان و کیفیت زندگی‌شان همه تلاش خود را به‌کار گیریم.

استاندار خراسان رضوی با بیان این مطلب که به‌جای حاشیه‌سازی باید مشکلات را ریشه‌یابی کرد؛ متذکر شد: برای مشکلات مردم، افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌هایمان باید راه حل پیدا کنیم.

وی ادامه داد: امروز باید آموزه‌های عاشورا را در این صحنه دفاع ترجمه کنیم، امروز پیام بزرگداشت دفاع مقدس، ایستادگی مردم پای آرمان‌های جمهوری اسلامی بوده، نظامی که بر آمده از آرای خودشان است.

رشیدیان اضافه کرد: جبهه ما در این دوره جدید از جنگ، کل کشور و جامعه است و باید به‌تبعیت از صف‌شکنان شب‌های جنگ برای دفاع از این ملت از همه چیز خود بگذریم.

انتهای پیام/