به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی صبح امروز در آئین رژه حماسی نیروهای مسلح تربت حیدریه اظهار کرد: ملت ایران در 8 سال دوران دفاع مقدس تنها با صدام نجنگید، بلکه تمام قدرت های پوشالی استکبار جهانی از شرق و غرب گرفته تا ارتجاع عرب، همه با پشتیبانی مالی، تسلیحاتی و اطلاعاتی، مزدور منطقه ای خود را حمایت کردند تا درخت نوپای انقلاب اسلامی را ریشه کن کنند، اما به فضل الهی امت اسلامی از این آزمون سربلند بیرون آمد.

وی، حفظ و تقویت روحیه انقلابی و هویت دینی را از مهمترین دستاوردهای دوران دفاع مقدس برشمرد و گفت:  امروز وظیفه داریم علاوه بر حفظ این دستاوردها، روحیه جهادی و تفکر انقلابی را به نسلهای آینده منتقل کنیم.

رییس حوزه علمیه مرحوم هراتی خاطر نشان کرد: همانطور که در دوران 8 سال جنگ تحمیلی با اعتماد به خدا و پشتیبانی از ولی فقیه جامعه اسلامی جنگ را مدیریت کردیم امروز هم در جنگ اقتصادی با روحیه جهادی و تفکر انقلابی می توانیم دشمن را به عقب برانیم.

عصمتی گفت: هشت سال جنگ تحمیلی به ما فهماند که تنها با روحیه مقاومت و تفکر انقلابی می توان در برابر دشمن ایستاد و این مسئولیتی را که شهدا و ایثارگران به دوش ما نهادند به سرمنزل مقصود برسانیم.

امام جمعه تربت حیدریه تاکید کرد: امروز موفقیت جبهه مقاومت در غرب آسیا مرهون فرهنگ دفاع مقدس است و لذا چنانچه امت اسلامی با محوریت ارزشهای والای اسلامی در برابر استکبار جهانی مقاومت کند بی شک به عزت و اقتدار خواهند رسید.

نیروهای مسلح با بدست گرفتن موقعیت جدید بین المللی بار دیگر سیلی محکمی به دشمن خواهند زد

فرمانده تیپ 177 متحرک هجومی شهید نصر اصفهانی در این مراسم گفت: هفته دفاع مقدس فرصت مقتنمی است تا برای نسلهای امروز و آینده انقلاب اسلامی دلاورمردیها و رشادت های رزمندگان غیور ایران اسلامی را در برابر دشمن تا بن دندان مسلح بازخوانی کنیم.

امیر سرتیپ دوم ستاد حمیدرضا جعفری افزود: در این 8 سال رزمندگان اسلام با شعار هیهات منالذله امام حسین علیه السلام پا در عرصه میدان مبارزه با دشمن نهادند و امروز به الگویی برای محور مقاومت تبدیل شدند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی نظام سلطه را به چالش کشیده، افزود: در شرایطی که تاریخ این سرزمین در این 40 سال شاهد عزت و اقتدار امت اسلامی است، نیروهای مسلح با تبعیت از ولی فقیه جامعه و پشتیبانی ملت همیشه در صحنه می روند تا با بدست گرفتن موقعیت جدید بین المللی بار دیگر سیلی محکمی به دشمن بزنند.

رژه نیروهای مسلح مستقر در تربت حیدریه به مناسبت هفته دفاع مقدس، با حضور یگانهای نمونه تیپ ۱۷۷ متحرک هجومی شهید محمد جعفر نصر اصفهانی ارتش، گروه توپخانه، پدافند هوایی و موشکی ۶۱ محرم سپاه پاسداران ، ناحیه مقاومت بسیج و نیروی انتظامی در محل تقاطع شورا برگزار شد.

انتهای پیام/