به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام سید قاسم یعقوبی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه نیشابور ضمن سفارش به رعایت تقوای الهی،اظهار داشت:باید هوشیار بود با فساد مبارزه کرد و اقتصاد مقاومتی در همین راستا است.

وی با اشاره به آیات قرآن افزود:آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند،آمریکا کوچکتر از آن هست که این نظام الهی را براندازی کنید و از بین ببرد.

امام جمعه نیشابور با اشاره به عاشورا و تاسوعای حسینی،خاطرنشان کرد:باید تلاش کنیم رنگ و بوی حسینی بگیریم که اهل نجات شویم،باید بر کشتی حسین سوار شویم.

یعقوبی ضمن تشکر از مردم و هیئات مذهبی که عزاداری پرشکوهی را برگزار کردند،خاطرنشان کرد:پیام عاشورا پیام عزت،بیداری و امر به معروف و نهی از منکر است.

وی با بیان اینکه بعضی فکر می‌کنند و می‌گویند عاشورا یک مراسم عوامانه است و یک عده بی‌سواد عزداری می‌کنند،افزود:بروید در هیئات چقدر افراد تحصیل کرده هستند،روز عاشورا حاشیه خیابان را نگاه کنید چقدر انسان با سواد و تحصیلکرده روی خاک نشسته و حسین حسین می‌گویند،پزشکانی سهتند که در گمنامی کفش زائران را واکس می‌زنند.

امام جمعه نیشابور با بیان اینکه عاشورا راه مبارزه با ظلم را برای ما اتمام حجت کرده است و اسلام را زنده کرده است،تصریح کرد:چقدر از انقلابیون دنیا هستند که می‌گویند از امام حسین(ع) الهام گرفتیم.

یعقوبی با بیان اینکه امروز دشمن از امام حسین(ع) ، بیداری اسلامی و لبیک یا حسین می‌ترسد،خاطرنشان کرد:عاشورا اسلام ناب را از اسلام آمریکایی،لندنی،متحجران، و اسلام بی درد و رفاه طلب جدا کرد.

وی با بیان اینکه امروز عاشورا اسلامی را برای ما مطرح می‌کند که با این اسلام دشمنان در هراس و ناراحتی هستند،افزود:عاشورا به ما یاد داد که با ظالمان و فاسدان مبارزه کنید،چقدر موقوفات فراوانی به برکت امام حسین(ع) پیدا شده است.

امام جمعه نیشابور با بیان اینکه عاشورا عامل وحدت،همکاری،تعاون و رشد اجتماعی است،خاطرنشان کرد:امسال در نیشابور کام عزاداران تلخ شد،با تفکر انحرافی که باقیمانده همان تفکر بنی امیه است که رد گوشه جامعه باقیمانده است و در همه جای کشور هم هستند و سیاه پوشی را هم بد می‌داندد و می‌گویند این افسردگی می‌آورد.

وی ادامه داد:شما درک نکردید و به قول حضرت زینب(س) شما نمی‌توانید بفهمید عشق به امام حسین(ع) چه لذتی می‌آورد.

یعقوبی با بیان اینکه ما سراسر وجودمان پر است از غم امام حسین(ع)،تصریح کرد:مطرح می‌کنند عاشورا جنگ قبیله‌ای است،آیا این غیر از حرف یزیدیان است؟این تفکر بنی امیه نیست؟

امام جمعه نیشابور بیان کرد:چرا کسی که همشهری ما،فامیل ما،همسایه ما است چنین تفکر پوسیده بنی امیه ای دارد؟یا شهدای مدافع حرم را تحقیر کنند و اسم آنها را بگذارند مدافعان بشار اسد،آیا این جفا به سردار شهید قاجاریان و شهید حججی‌ها نیست؟مرد باشید،آزاده باشید،منصفانه حرف بزنید.

وی با بیان اینکه اگر امام حسین(ع) نبود امروز اسلام آمریکایی بر ما حاکم بود،تصریح کرد:ما نگرانیم که امروز از نیشابور شهر ولایت این پیام‌ها به خارج منعکس شود.

یعقوبی با بیان اینکه شما آبروی این مردم بردید،شما عشق این مردم به امام حسین(ع) را نادیده گرفتید،خاطرنشان کرد:توهین به عزاداران امام حسین(ع) توهین به مراسم عاشورا است،توهین به سخن امام رضا(ع) است که فرمودند عزداری کنید و عاشورا را زنده نگه دارید،توهین به فرهنگ عاشورا است.

امام جمعه نیشابور با بیان اینکه نمی‌خواهم بگویم اشکالی در عزاداری‌ها وجود ندارد،افزود:چنین تفکری در هر جناحی که باشد نباید فرصت‌های فرهنگی و تصمیم گیری در اختیارشان باشد،این کار را باید از طریق قانونی پیگیری کنیم،هزینه این کار را نباید زیاد کنید،این کار از طریق مجاری قانونی و با منطق صورت گیرد،امروز یک نظام محکم اسلامی داریم و اینجور نیست که نتوانیم جلو این مسائل را بگیریم.

وی افزود:از دستگاه قضا می‌خواهم طبق قانون برخورد شود،نه ظلم کنید و نه ظلم را بپذیرید،ما نمی‌خواهیم بیش از آنچه جرم است شخص مجازات شود.

یعقوبی با بیان اینکه باید مراقب نفوذی‌ها بود،افزود:یک عده افراطی برخورد می‌کنند و هزینه را بالا می‌برند و بهانه را برای آنها درست می‌کنند.

امام جمعه نیشابور گفت:نهادهای امنیتی و انتظامی اگر می‌خواهید امنیت برقرار باشد شما باید پیگیری کنید،امروز توپ در میدان شماست.

وی با بیان اینکه کار خلاف قانون خلاف شرع است،تصریح کرد:در قالب قانون باید مطالبه گری کنیم و مواظب باشیم به جان کسی آسیب نرسد،حساب خانواده ایشان و شورای شهر از ایشان جدا است.

وی گفت:دادگستری عزم خود را جذب کند که طبق قانون با این قضیه برخورد کند.

انتهای پیام/