به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی ناهیدی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان خلیل آباد ضمن گرامیداشت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس و دانشگاه ها اظهار داشت: نقش مدارس و دانشگاه ها در پرورش نیروهای انقلاب بسیار حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه مهرماه نوید بخش تزریق شور و نشاط بیشتر در جامعه با بازگشایی مدارس و دانشگاه ها است، خاطرنشان کرد: دانشگاه ها و مدارس یک چهارم جمعیت فعال کشور را به خود اختصاص می دهد.

خطیب جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه ایران اسلامی دارای بیش از 3 میلیون دانشجو و 4 میلیون دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی است، تصریح کرد: مهمترین عرصه های جنگ اسلامی با سران استکبار عرصه اقتصاد است.

وی همچنین در ادامه اذعان کرد: با آغاز سال تحصیلی جدید، نیازهایی نظیر پوشاک مدارس و لوازم التحریر به وجود می آید و با توجه به مشکلات اقتصادی که در جامعه وجود دارد، نهادهای فرهنگ ساز می تواند در راستای تبلیغ مصرف کالای ایرانی اقدام کنند.

ناهیدی با بیان اینکه عملیات روانی دشمن در سال های اخیر با رشد شبکه های اجتماعی تاثیر بیشتری بر نا آرامی های جامعه داشته است، عنوان کرد: دشمنان به دنبال این هستند که با شروع سال تحصیلی جدید نا آرامی های دیگری را در جامعه به راه بیاندازند.

وی با تاکید بر اینکه حضور مسئولان در بین دانش آموزان و دانشجویان می تواند گامی موثر در جهت خنثی کردن توطئه های دشمنان باشد، تشریح کرد: باید بتوانیم از نزدیک به شبهات دانش آموزان و دانشجویان در عرصه های مختلف جواب بدهیم.

امام جمعه خلیل آباد با اشاره به اینکه ضعف دستگاه های پرورشی و تربیتی در ساختار دانشگاه ها و مدارس کاملا مشهود است، بیان کرد: یکی از ابزار هایی که دشمن می تواند به کشور ضربه بزند همین ضعف دستگاه های پرورشی و تربیتی در دانشگاه و مدارس است.

وی همچنین در ادامه تاکید کرد: پدیده مدرک گرایی در جامعه ما چندسالی است که شروع شده و افزایش تعداد دانشجویان کمکی به ارتقاء میزان اشتغال نداشته است.

حجت الاسلام ناهیدی ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه هیئت های مذهبی و حضور باشکوه مردم در عزاداری سید و سالار شهیدان، خاطرنشان کرد: در سال جاری بیشتر به مسائل بهداشتی و مذهبی و اعتقادی هیئت های مذهبی توجه می شد که جای تقدیر دارد.

انتهای پیام/