به گزارش خبرنگار صبح توس؛ حجت‌الاسلام علیرضا ارژنگ در خطبه‌های این هفته نماز جمعه سرخس با اشاره به عظمت پیاده‌روی اربعین بیان کرد: دشمنان به دنبال این هستند تا پیاده‌روی اربعین امسال کمرنگ شود اما طبق آیه « وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ» اربعین امسال نیز مانند عزاداری‌های این ایام پر شور برگزار می‌شود.

 

امام‌جمعه سرخس با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس یک نمایشگاه است و باید آموزش‌وپرورش در یک برنامه مدون نیروهای مؤمن و متعهدی تربیت کند.

 

ارژنگ بابیان اینکه «مراقبه» برای همه لازم است، گفت: باید جلوی نفوذ دشمن را بگیریم و مراقبت کنیم که دشمن نفوذ نکند همان‌گونه که در دفاع مقدس رزمندگان جلوی نفوذ دشمن را گرفتند و به دشمن اجازه ندادند وارد خاک کشورمان شوند.

 

وی اضافه کرد: طبق آیات قرآن دائم باید مراقبت کرد تا از نفوذ دشمن غافلگیر نشویم و یکی از راه‌های مراقبه تربیت نیروهای مؤمن و انقلابی در مدارس است.

 

خطیب جمعه سرخس اظهار کرد: یکی از راه‌های دیگر برای مراقبه و جلوگیری از نفوذ دشمن، منابری است که در این ایام برپا بود، منبرها یک نوع مرزبانی است و جلوی نفوذ دشمن را به ذهن و افکار می‌گیرد.

 

ارژنگ بابیان اینکه طبق آیه ۲۴۶ سوره بقره مرزبانی باید دائمی باشد، خاطرنشان کرد: اطاعت از حجت خدا برای پیروزی شرط لاینفک است و طبق این آیه اگر ما بخواهیم جلوی جالوت های زمان بایستیم باید امتحان شویم و در این امتحان باید از رهبرمان اطاعت کنیم.

 

وی با اشاره به آیه « کَم مِن فِئَهٍ قَلیلَهٍ غَلَبَت فِئَهً کَثیرَهً بِإِذنِ اللَّهِ» گفت: کسانی که به آیات الهی ایمان ندارند می‌گویند در مقابل جنگ نظامی، رسانه‌ای و روانی دشمن شکست می‌خوریم و توان ایستادگی نداریم درحالی‌که امروز گروه کوچکی مانند حزب‌الله لبنان در مقابل ماشین جنگی رژیم صهیونیستی ایستاده است و به اذن خداوند متعال با صبر و استقامت گروه اندک بر گروه کثیری پیروز می‌شود.

 

امام‌جمعه سرخس تأکید کرد: باید در مقابل زورگویان ایستاد تا جلوی فساد گرفته شود و در این جنگ رسانه‌ای و روانی دشمن که علیه اسلام و دفاع مظلوم و امام حسین علیه‌السلام است طبق وعده الهی اگر صبر و استقامت داشته باشیم از این شرایط گذر خواهیم کرد و پیروز می‌شویم.

 

ارژنگ عنوان کرد: تا وقتی این مردم برای فرزند پیغمبر گریه می‌کنند مطمئناً در این شرایط سخت باقی نمی‌مانیم و از این پیچ تاریخی با سربلندی عبور خواهیم کرد و سیاهی برای زغال و انسان‌های بزدل، بی‌ایمان و کسانی که دل ملت را خالی می‌کردند و می‌ترساندند می‌ماند.

 

وی در پایان تأکید کرد: برای مقابله با جالوت زمان باید با طالوت زمان همراه شد و گوش‌به‌فرمان رهبری بود تا بتوانیم از مشکلات عبور کنیم.

انتهای پیام/