به گزارش خبرنگار صبح توس؛ حجت الاسلام محمدحسین ایروانی، خطیب جمعه درگز در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مصلی الغدیر برگزار شد، ضمن توصیه نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی اظهار کرد: مراقب باشید دلبستگی به دنیا شما را از عمل خیر و کارهای صالح و پسندیده باز ندارد.

 

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به واقعه عظیم عاشورا گفت: دهه دوم محرم آغازگر مرحله دوم قیام امام حسین (ع) است که این رسالت ابلاغ پیام عاشورا، به عهده امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) بود؛ این دو بزرگوار با رهبری هوشمندانه و ایراد خطبه های کوبنده و آتشین در میان حاکمان ظالم، حقیقت و هدف قیام امام را بیان نموده و حکومت وقت را رسوا کردند.

 

امام جمعه درگز تشریح کرد: کاروان به ظاهر اسیر اهل بیت علیهم السلام، دشمن را چنان اسیر خود کرد که یزید ناچار شد دستور قتل امام حسین (ع) را انکار کرده و گناه آن را به گردن عبیدالله بن زیاد بیندازد؛ قیام مختار نتیجه روشنگری و بیداری مردم توسط حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) بود.

 

حجت الاسلام ایروانی ضمن بیان اینکه سخنان قاطع سید حسن نصر الله، بیانگر مسائل بسیار مهمی در روز عاشورا بود گفت: امروز یمن کربلای دیگری است؛ زنان و کودکان بی گناه بسیاری در یمن توسط وهابی های جنایتکار کشته می شوند اما مدعیان حقوق بشر دنیا خم به ابرو نیاورده و کاری جز سکوت انجام نمی دهند.

 

وی افزود: این جنگ کینه توزانه وهابیت علیه مقاومت، نتیجه شکست های مفتضحانه آمریکا در منطقه است که عقده های آن بر سر مردم مظلوم یمن خالی می شود.

 

امام جمعه درگز تاکید کرد: هدف آمریکا از تحریم ها و محاصره های اقتصادی فراوانی که علیه ملت ایران وضع می کند، ناامید کردن مردم نسبت به نظام است؛ لذا دبیر کل حزب الله لبنان تمام ملت مسلمان منطقه را به دفاع از ایران در برابر زیاده خواهی های آمریکا دعوت کرده و از آنان خواستار شد در برابر زورگویی های این جرثومه فساد ایستادگی کنند.

 

حجت الاسلام ایروانی تشریح کرد: رژیم صهیونیستی باید خیال خام حمله به لبنان را از سر خود بیرون کند چرا که امروز قدرت موشکی حزب الله به اندازه ای زیاد شده که کاخ های پوشالی این رژیم جعلی را با خاک یکسان کرده و آنها را از این اقدام خود پشیمان خواهد کرد.

 

وی با اشاره به فرارسیدن بهار آموزش و تربیت گفت:  مدارس و دانشگاههای کشور ما امروز به عنوان پایگاههای مهم تربیت نیروهای مومن، متعهد و متخصص انقلابی هستند؛ وجود 14 میلیون دانش آموز و بیش از 3 میلیون دانشجو در کشور ظرفیت بالایی است که باید برای رشد و بالندگی این قشر از جامعه برنامه ریزی بسیار دقیق و هوشمندانه ای صورت گیرد.

 

امام جمعه درگز در پایان خاطر نشان کرد: اگر این حجم از دانش آموز و دانشجو با خرید کالای ایرانی از تولید داخلی حمایت کنند، قطعا در جنگ اقتصادی امروز موفقیت های زیادی را به دست خواهیم آورد.

انتهای پیام/