به گزارش صبح توس؛ آیت الله سیداحمدخاتمی، عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در سوگواره بصیرت عاشورایی در جمع عزادارانحضرت ابوالفضل العباس(ع)، یگانه پرچم دار دشت نینوا، با ذکر عبارت مشهور «والله اِن قَطعتم یَمینی انّی احامی ابداً عَن دینی» در ترسیم صفات «جامعه ابوالفضلی(ع)» تصریح کرد: خداباوری و معادباوری اولین ویژگی ابالفضلی هاست. دومین ویژگی آنان ولایت مداری ست و سومین ویژگی ایشان حامی دین بودن است. ابالفضلی با آئین نامه دین زندگی می کند.


آیت الله سید احمد خاتمی در جمع مردم و مسئولان شهر نیشابور با یادآوری بدعهدی مردم کوفه نسبت به پیمان خود با ولایت اذعان کرد: مردم کوفه گناه بزرگشان این بود که مسلم بن عقیل - نایب امام زمان - را تنها گذاشتند و نه تنها این، بلکه امام حسن(ع) را هم تنها گذاشتند. پیش از عاشورا هم 12 هزار نفر نامه نوشتند که رهبری جز امام حسین (ع) نمی پذیریم ولی آن بلا را در کربلا به وجود آوردند.


امام جمعه موقت تهران همچنین در بخش دیگری از سخنرانی خود در جمع پرشور سوگواران قافله سالار و علمدار حریم حسینی (ع) درباره آئین نامه «زندگی ابوالفضلی(ع)» گفت: آئین نامه زندگی ابا الفضلی را شبکه های آلوده مجازی و ماهواره ای که تریبون بیگانه هستند ترسیم نمی کند. اخیرا برخی مسئولان رده بالای تشکیلات خبری آمدنیوز به صراحت گفتند که این رسانه از طرف شبکه های جاسوسی آمریکا و اسرائیل اداره می شود.

 

وی ادامه داد: آن وقت یک شبکه جاسوسی از آمریکا خط بدهد و عده ای هم تحت تاثیر آن قرار بگیرند و به صدا و سیمای خودمان اعتماد نکنیم. تریبون این نظام، صدا و سیمای ماست. نمره صدا و سیمای ما در عرصه مذهبی و سیاسی بالاست. آن ها که می خواهند صدا و سیما را بی اعتبار کنند از برنامه های فرهنگی نادرست تجلیل می کنند و وقتی برنامه ای فتنه گران را لو می دهد داد و بیدادشان از همه طرف بلند می شود.


عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ادامه اضافه کرد: دشمن دنبال این است که سبک زندگی شما را به هم بزند. افزایش طلاق که از هر 7 ازدواج یکی به طلاق منجر می شود از فروپاشی خانواده خبر می دهد و یک پایه آن همین شبکه های ماهواره ای ست که شرف برانداز و حیازدا و دین برانداز هستند. در اندلس هم با همین روش، نظام اسلامی را دچار فروپاشی کردند.


عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (س) همچنین تاکید کرد: آن ها دنبال عادی سازی معصیت هستند تا سبک زندگی دینی را به هم بزنند ولی ابالفضلی ها حامی دین هستند و مانع تلاش آنان می شوند. هیاتی ابالفضلی هیچ وقت از خطوط قرمز دین عبور نمی کند و خود را پاسدار دین اش می داند.


نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری همچنین با تاکید دوباره بر اینکه ولایت مداری اولین صفت جامعه ابوالفضلی ست، ابراز عقیده کرد: صراط مستقیم همان راه ولایت است. جریان ها و احزاب از جوانی شما به عنوان سکویی برای بالا رفتن خود استفاده می کنند. مطلقا دست خود را به دست احزاب ندهید و تنها با ولایت دست بدهید. ابالفضلی از ولایت جدا نمی شود. با ولایت هست و با ولایت خواهد بود.


آیت الله خاتمی در ادامه یادآور شد: قضاوت منصفانه این است که مشکلات را باید پای دشمنان بیرونی و نیز سوء تدبیرهای داخلی بدانیم. شورای عالی هماهنگی اقتصادی کشور با حضور سران قوا به تدبیر رهبری تشکیل شده است تا جلو بدتر شدن اوضاع را بگیرد. مردم حق دارند به فساد اعتراض کنند و بدانند که با اجازه ولی فقیه محاکمه مفسدان اقتصادی آغاز شده است. این تلاش ها (در شورای هماهنگی اقتصادی و مبارزه با فساد) همه دستاورد ولایت است.


وی در پایان سخنان خود هشدار داد: دشمن خوب می داند که ما در پی بمب اتم نیستیم البته ترسی هم از آن نداریم چون موشک دوربرد را ساخته ایم ولی دین ما می گوید که سلاح کشتار جمعی را نمی سازیم. تهمت تروریزم را طرح می کنند ولی کیست که نداند که آمریکا و اروپا تروریست ها را به دنیا صادر می کنند. پلیس آمریکا یک سیاه پوست را می کشد و تبرئه می شود و این همان حقوق بشری ست که غرب از آن دم می زند! آن ها فقط نگران رشد اسلام ناب محمدی هستند و نگران حقوق بشر و سلاح اتمی هم نیستند. ترامپ و وزیر خارجه اش به صراحت می گویند ما در پی براندازی نظام ایران هستیم البته قسم به روح مطهر سید الشهدا (ع) که آن ها این آرزوی خودشان را به گور می برند.

 

انتهای پیام/