به گزارش صبح توس؛ امیر رضا آذریان روز گذشته در نشست خبری که به مناسبت هفته دفاع مقدس، در قرارگاه منطقه‌ای شمال‌شرق برگزار شد؛ گفت: شعار امسال هفته دفاع مقدس «ما توانستیم» است، این شعار معانی زیادی دارد، یعنی ما هر کاری را که اراده کردیم، به آن دست یافته‌ایم.

وی ادامه داد: از روزهای بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، افرادی که چشم بصیرت نداشتند و منافعشان در منطقه از بین رفته بود و نمی‌خواستند انقلاب اسلامی ایران تثبیت شود و به مرحله نهایی برسد، اقدامات زیادی از جمله تحریک گروهک‌های ضد انقلاب را علیه انقلاب نوپای جمهوری اسلامی ایران انجام دادند، اما حضرت امام(ره) با بصیرتی که داشتند، این موضوع را رهبری کردند و توطئه‌های دشمن را یکی پس از دیگری از بین بردند.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال‌شرق نیروی زمینی ارتش اظهار کرد: عده‌ای شعار انحلال ارتش را سر می‌دادند، اما امام (ره) فرمودند که ارتش باید بماند و سپس دستور تاسیس سپاه پاسداران و در ادامه بسیج مستضعفین را دادند.

وی با اشاره به 13 فروردین سال 58 تشریح کرد: صدام تجاوزات مرزی خود را به مرزهای جمهوری اسلامی ایران شروع کرد و تا 30 شهریور سال 59، 636 مورد تجاوزات مرزی عراق به مرزهای دریایی، زمینی و هوایی جمهوری اسلامی ایران ثبت شد، آمریکایی‌ها نیز از این فضا استفاده می‌کردند، همچنین درگیری‌هایی در داخل کشور وجود داشت.

آذریان افزود: آن‌ها حمله نظامی را علیه ما طراحی و اجرا کردند و شکست خوردند اما صدام را نیز تجهیز کردند که در 26 شهریور سال 59 قطعنامه 1975 الجزایر را یک جانبه و یک طرفه پاره کرد و این بهانه‌ای برای حمله به ایران شد.

فرمانده قرارگاه منطقه ای شمال شرق نیروی زمینی ارتش امروز در جمع خبرنگاران گفت: در شهرهایی که یگانهای ارتش مستقر نیستند نیروهای انتظامی و سپاه پاسداران رژه خواهند رفت.

امیر سرتیپ دوم ستاد رضا آذریان افزود: مراسم هفته دفاع مقدس در شهر مشهد نیز ساعت هشت صبح 31 شهریور ماه در میدان 15 خرداد با رژه یگانهای پیاده و موتوری و پرش کلاه سبزان ارتش برگزار می شود.

وی گفت: شعار مراسم دفاع مقدس امسال 'ما توانستیم' است که برگرفته از تجربیات نیروهای مسلح از آغاز انقلاب تاکنون است

امیر آذریان افزود: دفاع مقدس باعث تثبیت اقتدار نظام شد و انقلاب را بیمه کرد بطوریکه امروز دشمنان توان مقابله نظامی و جنگ سخت علیه ایران اسلامی را ندارند.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال‌شرق نیروی زمینی ارتش گفت: ما برای اینکه حسن نیت خود را نشان دهیم، در طول ۶ ماه گذشته سه مرتبه به شورای عالی شهرسازی کشور رفتیم که آخرین مورد در 29 مرداد بوده است، نباید ارتش را در مقابل مردم قرار دهند، چرا این قضیه را سیاسی و امنیتی می‌کنند؟ 56.5 درصد از این زمین‌ها متعلق به شهرداری، 40 درصد متعلق به ما و مابقی متعلق به آستان قدس است، روز یکشنبه کمیسیون ماده 5 را برای پنجمین بار در مشهد برگزار خواهیم کرد.

وی اظهار کرد: عده‌ای قصد کارشکنی دارند و بیان می‌کنند که پادگان را به دست ما بدهید، ما یک متر زمین را نمی‌توانیم بدون دستور مقام معظم رهبری به کسی بدهیم، 300 نفر از پرسنل ما در پایین‌ترین درجات که بالاترین آن سرگرد است، 72 میلیون پول پرداخت کردند و شهرداری 5 میلیارد پول برای 300 واحد گرفته است.

یک ریال از انتفاع پادگان لشگر 77 به ارتش نرسیده است

آذریان تشریح کرد: از ستاد کل به استانداری، راه و شهرسازی و شهرداری دستور داده شده که پادگان لشگر 77 جابه جا شده و از شهر خارج شود، ما نیز اطاعت کردیم و زمینی را در بیابانی دیدیم و دستور دادند که این زمین را به ارتش بدهید اما ندادند، ما این زمین را خریدیم، پادگان را ساختیم و تیپ خود را در آنجا مستقر کردیم، مقام معظم رهبری فرمودند که از انتفاع این پادگان یک پادگان بسازید، یک ریال از انتفاع آن به ارتش نرسیده است.

وی تاکید کرد: ما کارهای خود را درست انجام دادیم و یک اشتباه هم نداشتیم، اکنون که این موضوع به کشور رسیده، من نمی‌توانم در این مورد تصمیم بگیرم، در صورتی که این موضوع در کمیسیون ماده 5 و شورای عالی شهرسازی تصویب شود، ما بلافاصله بلوار را باز می‌کنیم.

انتهای پیام/