به گزارش صبح توس؛ هادی باادب ظهر امروز در نشست‌خبری تشریح عملکرد دانشجویان جهادگران استان خراسان‌رضوی اظهار داشت: با برنامه‌ریزی‌های خوبی که برای اردوهای جهادی شده، با استقبال بسیار بالایی در حوزه محرومیت‌زدایی مواجه شدیم.

وی افزود: در یکی دو سال گذشته گروه‌های جهادی انگشت‌شمار بودند، اما امروز بیش از 100 گروه جهادی داوطلب دانشجو داریم که به شکل تخصصی در متن جامعه و در نقاط کم‌برخوردار حضور دارند و نقش‌آفرینی می‌کنند.

مسئول بسیج دانشجویی خراسان‌رضوی خاطرنشان کرد: امسال پیش‌بینی ما این بود که میزبان 3000 هزار دانشجو داوطلب در اردوی جهادی باشیم اما تا همین الان بیش از 3400 نفر برای این اردوها داوطلب شدند.

باادب اضافه کرد: این بستر برای نقش‌آفرینی دانشجویان انقلابی در جهت تکلیف اولویت‌دار خودشان فراهم شده ‌و حضور پرشور نشان دهنده دغدغه‌‌مندی دانشجویان انقلابی است.

وی با اشاره به اینکه نقدی به مسئولان اجرایی استان وارد است، گفت: حضور این 3400 نفر از جهادگران اگر بسترش فراهم باشد، به بیش از 10 هزار نفر می‌رسد، اما متاسفانه این پتانسیل ارزشمند و سرمایه استانی از طرف مسئولان اجرایی استان نادیده گرفته شده است.

مسئول بسیج دانشجویی خراسان‌رضوی افزود: جای تقدیر دارد که بخشی از مسئولان مرتبط با علوم پزشکی استان خراسان‌رضوی این بستر حضور تخصصی را قدر دانستند و امروز شاهد عطش خدمت به مردم توسط آن‌ها هستیم.

باادب با اشاره به اینکه در کشور هم همین نگاه خدمت به مردم و با هدف مایوس‌کردن دشمن وجود دارد، بیان کرد: با اعلام حمایت بسیج و ظرفیت تخصصی که در بستر بسیج وجود دارد، رزمایش اقتدار عاشوریان سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) دو هم مرحله به مرحله در پیش است و هدف از این رزمایش در بستر گروه‌های جهادی خدمت بی منت به مردم  است.

وی در ادامه تصریح کرد: پیامی که از قیام حضرت اباعبدالله الحسین(ع) دریافت می‌کنیم در دوره‌های مختلف زنده و پویا است، انسان باید در برهه‌های مختلف تکلیف، وظیفه و اولویت‌ها را به درستی تشخیص بدهد و به آن جامعه عمل بپوشاند.

مسئول بسیج دانشجویی خراسان‌رضوی با اشاره به برنامه‌ریزی که به‌صورت منسجم در طول 3 سال گذشته داشتیم، گفت: در طراحی یک حرکت اجتماعی در محرومیت‌زدایی یک نگاه نقادانه به جنبش دانشجویی داشتیم چرا‌که اعتقاد داریم جنبش دانشجویی نباید از قدرت و نقش‌آفرینی که در عرصه‌های مختلف می‌تواند داشته باشد، از رسالت اصلی خودش دور شود، و البته این نقد به فضای دانشجویی کل کشور وارد است.‌

انتهای پیام/