به گزارش صبح توس، یکی از اعضای شورای شهر نیشابور و مدیرمسئول هفته‌نامه اصلاح‌طلب خیام نامه با انتشار مطلبی علیه عزاداری امام حسین(ع) باعث جریحه‌دار شدن افکار عمومی، عزاداران و عاشقان اهل‌بیت علیه‌السلام شد.

رضا مهرداد، سخنگوی شورای شهر نیشابور در نظری زیر پست اینستاگرامی فردی به نام امیر که مداحی محمود کریمی را به مناسبت محرم منتشر کرده بود، نوشت: " اگر حسین نبود. چطور این‌گونه مردم را تحمیق می‌کردید؟"

تحمیق در لغت‌نامه دهخدا به معنای احمق خواندن، به حماقت نسبت کردن کسی را، نسبت حماقت به کسی، کسی را احمق خواندن و با لفظ مستعمل و کسی را به حمق نسبت دادن معنی شده است.

اما برخی مردم در ذیل همان پست و در جواب این کامنت پاسخ‌های زیادی به او داده‌اند.

اکانتی با عنوان بهزاد وینر نوشت: دم گنده لات محلمون گرم که نه تحمیقش کردم نه وادارش کردم که بیاد هیئت، اما امان از روزی که آدم حریت نداشته باشد.

همچنین حجت منصوبی پاسخ داد: تحمیق ترفند شما و امثال شماست آقای مهرداد، فکر نکن که بچه هیئتی از جایگاه شغلیت ترسی داره.

سید کمال موسوی نیز نوشت: هزار و چهارصد سال است که می‌خواهند دستگاه سیدالشهدا را به هم بریزند و هر سال با یک شبهه جدید هر سال به یک موضوع جدید در دستگاه سیدالشهدا می‌پرند اما دستگاه سیدالشهدا سال‌هاست پابرجا مانده.

سید علی بهشتی نیز نوشت: ضربه‌ای که امام حسین (ع) از منافقین خورد از کفار نخورد.

فرشید خباززاده در ذیل همین کامنت نوشت: میگن وقتی آدم از میوه ممنوعه خورد عریان شد و زشتی هاش نمایان شد، شما گندم کجا را خوردی آقای مهرداد!

محمد صفرپنج در پاسخ به کامنت وی نوشت: آقای مهرداد با این کامنتشان علاوه بر بی‌ادبی به امام حسین علیه‌السلام و عزاداران امام حسین (ع)، ایشان به‌تمامی معصومین و بزرگانی که مردم را به عزاداری تشویق و ترغیب نموده‌اند اهانت و توهین نموده است. در یک پست یک‌خطی با این حجم از توهین تنها از یک انسان حقیر و تحمیق شده برمی‌آید.

اما از دیروز پست‌ها و استوری های فراوانی فضای مجازی نیشابور را در برگرفته است به‌نحوی‌که هشتگ #تفاله_های_عاشورای88 در سطح شبکه‌های مجازی و ارتباطی به وفور به چشم می‌خورد.

در توییتر نیز برخی کاربران به این هشتگ واکنش نشان داده اند به نحوی که فریده سلطانی پور نوشت: قوه قضایه سکوت مرگ گرفته است، همچنین هفشتگ عنوان داشت: وقتی که سرکرده شان از کربلا درس مذاکره می‌گیرد، از نوچه‌ها چه انتظاری؟

ماری خانم نیز در باره این موضوع نوشت: یعنی اینقدر وقیح شدن که به امام حسین(ع) توهین میکنن! اقعا سکوت دستگاه قضاییه تا کی ادامه خواهد داشت؟

حال باید دید مسئولین ناظر بر عملکرد اعضای شورای شهر و دادستانی استان خراسان رضوی چه واکنشی نسبت به این توهین علنی به عزاداران امام حسین (ع) و توصیه‌کنندگان به عزاداری برای امام حسین (ع) خواهند داشت.

انتهای پیام/