محمدهادی قوی پنجه در گفتگو با صبح توس؛ ضمن اشاره به طرح جهادی یک کاسب یک دانش آموز که توسط بسیج اصناف مشهد مقدس برگزار می شود، اظهار کرد: آغاز این طرح از پایان شهریورماه سال جاری است، بدین صورت که کاسب های خیر مشهدی جهت انجام کار خیر بسیج می شوند.

 

وی افزود: در این راستا 1000 دانش آموز کم توان از نظرمالی شناسایی می شوند و به ازای هر دانش آموز یک کاسب کمک خرج تحصیلی او می شود.

 

مسئول بسیج اصناف خراسان رضوی مقدس با اشاره به اینکه این طرح در مرحله اولیه خود است، گفت: در مرحله اول این طرح به دلیل وجود 1000 شهید اصناف مشهد مقدس این تعداد دانش آموز پوشش داده می شوند.

 

وی ادامه داد: طرح جهادی یک کاسب یک دانش آموز در قالب یک طرح کشوری بوده و در استان خراسان رضوی نیز به محوریت سازمان بسیج اصناف در مشهد و سایر شهرستان ها تا پایان سال تحصیلی انجام می شود.

 

قوی پنجه با بیان اینکه این طرح پسندیده در آینده نیز با گسترش بیشتری ادامه خواهد داشت، بیان کرد: هدف این طرح تهیه لوازم التحریر در طول سال تحصیلی و نیازهای دیگری که برای تحصیل به آن محتاج اند توسط این کاسب های بسیجی انجام پذیرد.

 

وی تصریح کرد: سازمان بسیج اصناف خراسان رضوی در حال تهیه یک طرح جامع تری برای کمک به دانش آموزان نیازمند توسط اصناف ومحرومیت زدایی و کمک به رشد علمی کشور است.

 

انتهای پیام/