به گزارش صبح توس؛ به نقل از آستان نیوز، آیت الله سیداحمد خاتمی امام جمعه تهران و عضو مجلس خبرگان رهبری در ویژه برنامه شب ششم محرم الحرام حرم مطهر رضوی که شامگاه شنبه با حضور زائران و مجاوران در رواق امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به اینکه دشمن هرگز برای ما دلسوزی نمی‏کند، عنوان کرد: دشمن امروز ما را به حمایت از تروریسم متهم می‌‏کند، در حالی که خودش به سوریه تروریسم صادر می‏‌کند. آن ها پیوسته شعار رعایت حقوق بشر می‌‏دهند ولی علیه بشریت فعالیت می‌‏کنند.
وی با تاکید بر اینکه دشمنان از اسلام ناب محمدی می‏ترسند، ابراز کرد: برای به اهتزاز درآمدن پرچم اسلام در ایران، مسئولان و مردم باید مسائلی را رعایت کنند، اولا که مسئولان این نظام باید شیرینی حکومت دینی را به مردم بچشانند تا مردم فرق حکومت دینی با نظام ستم‏شاهی را در رفتار و عمل درک کنند.
این استاد حوزه علمیه قم عنوان کرد: اکنون به شکرانه الهی کشور ایران استقلالی دارد که خیلی از کشورها ندارند، اکنون در آمریکا حرف اول را سرمایه داران یهودی می‌‏زنند، لذا رئیس جمهور و مسئولان آن‌ها نیز استقلال ندارند.
وی بیان کرد: برخی متاسفانه به دنبال این هستند که نعمت‏‌های انقلاب را محو کنند، قبل از انقلاب یک بار هم مردم آزادانه رای نمی‏‌دادند و هر کسی را که شاه اعلام می‏‌کرد انتخاب می‌‏شد، اما پس از انقلاب تا کنون بیش از 30 انتخابات آزادانه داشته‌‏ایم.
این خطیب حرم مطهر رضوی تصریح کرد: البته اکنون در کشور مشکلاتی هم وجود دارد، شرایط اقتصادی سخت شده اما این به معنای ناکارآمدی نظام نیست، برای حل این مشکلات همه مسئولان به صورت شبانه‌‏روزی کار کنند.
وی اعلام کرد: بنده از همین جا به مسئولان می‏‌گویم که مردم طاقت تحمل مشکلات کشور را به صورت مساوی دارند، به عنوان مثال امسال به خاطر کمبود بارندگی کشور با مشکلات توزیع برق مواجه بودیم، لذا مردم وقتی دیدند برای کل کشور همین قطعی وجود دارد، این سختی را تحمل کردند اما همین مردم نمی‌‏توانند احتکار و اختلاس را تحمل کنند.
این خطیب حرم مطهر رضوی افزود: مسئولان باید راه دینداری مردم را فراهم کنند، بیش از 90 درصد از مردم ایران مسلمان هستند و دوست دارند بر اساس آموزه‏‌های اسلام زندگی کنند، ما از مسئولان نمی‌‏خواهیم که مردم را به زور به بهشت ببرند بلکه راه دینداری را هموار کرده و زمینه‌‏های گناه را از بین ببرند.
وی تقویت و اطاعت عملی از ولایت فقیه را لازمه در اهتزاز نگه ‏داشتن پرچم اسلام در کشور نام برد و عنوان کرد: یکی از وظایف مهم مسئولان و مردم این است که پشتیبان ولایت فقیه باشند و رهنمودهای ایشان را سرلوحه عمل خود قرار دهند.
آیت الله خاتمی در ادامه وحدت مردم و مسئولان و ایستادگی در برابر فرهنگ سکولار را از دیگر راهکارهای موفقیت عنوان کرد.

انتهای پیام/