به گزارش صبح توس؛ ایرج حریرچی که به‌منظور کلنگ زنی توسعه درمان بستر خوشاب، احداث پروژه درمان بستر ابلاغ، ارتقاء درمان بستر داورزن به بیمارستان و آغاز عملیات اجرایی فاز اول توسعه بیمارستان قمر بنی‌هاشم به ‌سبزوار سفر کرده بود در جمع خبرنگاران سبزوار اظهار داشت: با تلاش وزارت بهداشت به ازای هر هزار نفر جمعیت 1.6 دهم تخت است که هنوز با استاندارد جهانی فاصله داریم، برای 1404 نقشه جامع درمان تهیه شده و سطح‌بندی مناسبی برای مناطق محروم مشخص شده است.

وی افزود: برای شهرستان خوشاب نیز برای این افق بیمارستان 60 تخت خوابی پیش‌بینی شده که در فاز اول در مساحت یک هزار متر کلنگ زنی می‌شود و با انتخاب پیمانکار اجرا می‌شود.

قائم‌مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد  :پوشش روستایی در روستاهایی که نیاز به خانه بهداشت دارد، به لحاظ خانه‌های بهداشت تکمیل‌شده، همچنین دو هزار خانه بهداشت جدید طی پنج سال اخیر و  270 مرکز بهداشتی درمانی روستایی افتتاح‌شده است.

قائم وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تأکید کرد: پوشش پزشکان از 4 هزار  و 500 پزشک به 6 هزار و 600 پزشک رسیده تا هر روستایی بافاصله مناسب دسترسی به خدمات عمومی و تخصصی را داشته باشد.

معاون وزیر بهداشت افزود: کلنگ زنی فاز اول با متراژ هزار مترمربع انجام شد و امیدواریم در اسرع وقت با انتخاب پیمانکار کارهای ساخت بیمارستان  صورت گیرد.

انتهای پیام/