به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام غلامرضا مقیسه در خطبه های نماز جمعه این هفته سبزوار با بیان اینکه طی ماه‌های اخیر و با رشد شتابان قیمت ها کم‌ترین کار دولت دادن بسته‌های حمایتی به قشر آسیب‌پذیر جامعه است اظهار داشت: متأسفانه آقای نوبخت به عنوان رئیس سازمان مدیریت و برنامه بودجه چندین بار عنوان کرده است که بسته‌های حمایتی آماده‌شده و گزارش آن به هیئت دولت داده شده که آخرین بار آن نیز در هشت شهریورماه بوده اما هنوز خبری از آن نشده است.

وی با اشاره به اینکه دولتمردان و افراد مسئول نباید وعده سر خرمن به مردم بدهند تأکید کرد: دادن بسته حمایتی حداقل کاری است که دولت مردان در شرایط نابسامان اقتصادی باید انجام داند که متأسفانه هنوز این تصمیم عملیاتی نشده است.

مقیسه همچنین با انتقاد از اینکه چرا دولت اجازه می‌دهد ارز حاصل از فروش فولاد و پتروشیمی توسط صاحبان آن در کشورهای دیگر با قیمت بالا به فروش برسد تصریح کرد: این افراد با برق گاز یارانه‌ای اقدام به تولید می کنند حال آنکه بر اساس نظر برخی کارشناسان در صورت فروش همین برق و گاز می توان همان سود حاصل را به دست آورد و این افراد باید با وارد کردن ارز حاصل به بازار داخلی باعث کاهش قیمت ها ارز شوند.

امام جمعه سبزوار در ادامه با انتقاد به مسئولان وزارت ارشاد تشریح کرد: متأسفانه شاهد مجوز گرفتن فیلم هایی در شبکه خانگی هستیم که علناً به ترویج منکرات و فحشا می پردازند.

وی بیان کرد کشوری که در راه اسلام و امر به معروف شهید داده این مسائل را برنمی تابد.

مقیسه همچنین به طولانی بودن روند رسیدگی به پرونده های قضایی اشاره کرد افزود قضات باید براساس اجازه رهبر انقلاب از تشریفاتی که باعث افزایش طول رسیدگی به پرونده ها میشود حذر کرده و نتیجه رسیدگی به پرونده های فساد اقتصادی را به مردم اعلام کنند.


انتهای پیام