به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام قاسم یعقوبی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاس نماز جمعه نیشابور با بیان اینکه امروز مظلومان منطقه و امت اسلام همه چشم به جمهوری اسلامی دارند، تصریح کرد: امروز مهمترین معروف مراقبت از نظام مقدس جمهوری اسلامی است، و باید مراقبت کرد که نامحرمان و نفوذی ها وارد نشوند.

امام جمعه نیشابور با بیان اینکه دشمنان پیوسته در تلاش هستند ناامنی ایجاد کنند و دلهره‌ای برای مردم بوجود بیاورند،افزود: اما نمی دانند این مردم به نفس مطمئن حسین بن علی متصل هستند و هیچ چیز آنها را نا آرام نمی‌کند.

وی با تاکید بر اینکه حادثه عاشورا یکی از شعائر اسلامی ما است و اگر به شعائر الهی اهمیت دهیم نشانه این است تقوا داریم، بیان کرد: باید مراقبت کرد که در عاشورا به خرافات مبتلا نشویم لذا باید از کارشناسان دینی در هیئات استفاده کرد و نحوه صحیح عزاداری را فرا گرفت.

یعقوبی با اشاره به اینکه عاشورا خنثی کننده توطئه ها است،گفت: از جمله توطئه‌ رضاخان، صدام و فتنه 88 که عاشورا آن را خنثی کرد، توطئه جدیدی نیز که در عراق و ایران اختلاف بین دو ملت شیعه در پی ایجاد آن هستند ان شاء الله با عاشورا و اربعین حسینی خنثی خواهد شد.

امام جمعه نیشابور افزود: همه این فتنه ها برای این است که جلوی شور و اباهت اربعین حسینی گرفته شود اما به کوری چشم دشمنان اربعین را پرشورتر از گذشته برگزار خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه امروز ما قدرتمند تر از گذشته هستیم، افزود: چقدر کور دل هستند کسانی که فکر می‌کنند نظام امروز و فردا سقوط می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه همسایه‌های ما از قبیل ترکیه عراق سوریه پاکستان همه همراه ایران هستند،افزود: ما اباهت آمریکا در لانه جاسوسی و جنگ را شکستیم و ان شاء الله اباهت اقتصادی آمریکا و دلار را هم با صبر ، اقتصاد مقاومتی و وحدت خواهیم شکست.

یعقوبی ضمن تشکر از سپاه پاسداران به خاطر حمله موشکی به مقر حزب کومله دموکرات،افزود: آنها حمله کردند و تعدادی از مردم بیگناه ما را کشتند و پاسخ آن را هم گرفتند.

امام جمعه نیشابور در پایان خاطرنشان کرد: کسانی که نمی‌توانند پرچم عزای حسینی را ببینند به آنها می ‌گوییم به عاقبت یزید، صدام و رضاخان نگاه کنید.

انتهای پیام/