به گزارش صبح توس؛ محمدباقر قالیباف شب گذشته در مراسم یادواره شهدای گردان روح‌الله لشکر 5 نصر که در مجتمع آیه‌ها برگزار شد؛ بابیان خدا قوت به کسانی که سوابق و تاریخچه این گردان را تنظیم کرده و به تصویر کشیدند گفت: بدون شک وقتی ما دورهم جمع می‌شویم و از شهدا یاد می‌کنیم و خاطرات دفاع مقدس را بازگو می‌کنیم، تنها قصدمان خاطره گویی نیست.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: این گردهمایی اهداف مشخصی داشته و آموخته‌هایی دارد که نباید فراموش شود.

وی بیان کرد: دفاع مقدس در دهه اول انقلاب اتفاق افتاد و دفاع کردن بحران ما بود، چراکه از زمین و آسمان ایران همه زیر گلوله دشمن و منافقین بود و شرایط سختی حاکم بود.

قالیباف بابیان مقایسه دهه اول و چهارم انقلاب؛ گفت: هرچه از انقلاب می‌گذرد عظمت امام خمینی (ره) بیشتر ثابت می‌شود، امام (ره) با شعار «نه شرقی، نه غربی» شرایطی را ایجاد کردند که ما در برابر متجاوزین ایستادگی کردیم و تبلور آن نیز در انقلاب اسلامی بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: ما در زمان دفاع مقدس هیچ امیدی به قدرت‌های آن روز نداشتیم و بی‌خدا معتقد بودیم و نگاه و دست ما به‌ قرآن و اهل‌بیت (ع) بود و تکیه مابعد از خدا به مردم بود.

وی بابیان اینکه در زمان جنگ هم کسانی بودند که به‌شرط و غرب چشم داشتند؛ بیان کرد: در زمان جنگ همه قدرت‌ها پشتیبان صدام بودند و ما امکانات و تجهیزات کمی داشتیم، چراکه ما تنها بودیم و شرق و غرب علیه ما بودند.

قالیباف با اشاره به ‌اینکه در زمان جنگ برخی از افراد می‌گفتند باید با دشمن وارد مذاکره شویم؛ گفت: یکی از درس‌هایی که ما از دفاع مقدس گرفتیم و وعده الهی است، این است که اگر کسی در مسیر الهی حرکت کند خدا پیروزی او را تضمین می‌کند، چراکه او قدرتش از همه بیشتر است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه عزت و ذلت دست خداوند است؛ خاطرنشان کرد: ملت ایران به سنت‌های الهی باور داشتند و باوجود فراز و نشیب‌های بسیار، ایستادند.

وی اظهار کرد: باید بدانیم دشمن هیچ‌وقت قابل‌اعتماد نیست، دشمن اگر فکر کند در جنگ پیروز می‌شود درنگ نمی‌کند و فقط به‌زور متوسل می‌شود.

قالیباف بابیان اینکه دشمن اگر ضعف ما را ببیند حمله می‌کند؛ ادامه داد: کدام‌یک از ما روزی که جنگ تمام شد و آتش‌بس شد، می‌توانست تصور کند که ما این اندازه در منطقه تأثیرگذار بودیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بابیان اینکه امام (ره) هنگامی‌که گفت «راه قدس از کربلا می‌گذرد» خیلی‌ها به این حرف امام خندیدند؛ اضافه کرد: امروز ما می‌بینیم نامی از صدام نیست و وحدت میان شیعه و سنی نیز برقرار است

وی بابیان اینکه در جنگ هشت‌ساله بیشتر نیروهای مدیریتی ما جوان بودند؛ اظهار کرد: بیشترین شهدایمان در دفاع مقدس جوانان زیر 24 سال بودند و  بیشترین مدیران و فرماندهان زیر 30 سال سن داشتند.

قالیباف یادآور شد: سنت‌های الهی و مردم، دو درسی است که به‌واسطه جنگ به دست آمد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: امروز منطقه ما آبستن حوادث است، اما ما امنیت داریم چراکه در دهه اول انقلاب بر اساس همین دو اصل این موفقیت‌ها را کسب کردیم.

وی افزود: امروز در دهه چهارم انقلاب بحران اقتصادی داریم، چرا نمی‌توانیم بر آن فائق بیاییم؟ چرا نمی‌خواهیم از این فرهنگ قرآنی و اهل‌بیت (ع) استفاده کنیم؟ 

قالیباف یادآور شد: در دهه چهارم انقلاب  خوب نیست که مردم را از اقتصاد حذف کنیم، امروز مردم در اقتصاد چه نقشی دارند؟ ممکن است عده‌ای بگویند به دنبال خصوصی‌سازی هستیم، اما کشور ما دولتی است و آنجایی که خصوصی است، خاصی سازی صورت گرفته است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: امروز دولت توان حل مشکل اقتصاد را ندارد و نیازمند کار مردم است، مراجعی که گفتند اقتصاد کار پیچیده‌ای است، خودشان پی بردند که کار نظامی بسیار پیچیده‌تر است؛ چگونه است زمان جنگ 8 ساله چون بحث خون و جان مردم بود، مردم می‌توانستند حضورداشته باشند، اما امروز که بحث اقتصاد است، مردم بلد نیستند؟ 

وی ادامه داد: ما شعارمان این است که باید حقوق شهروندی رعایت شود، وقتی حق مسلم مردم را می‌گیریم و سرمایه او را ظرف یک هفته به نصف تبدیل می‌کنیم، این حقوق شهروندی است؟ با شعار مشکلات حل نمی‌شود باید بدانیم پاداش به حرف نیست، به عمل است.

قالیباف اظهار کرد: ما به‌جای مردم به بیگانگان تکیه می‌کنیم، این ابرقدرت‌ها جز خیانت به مردم ما چه کردند؟

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: در دفاع مقدس، برجام و 28 مرداد نمونه‌های خیانت دشمن را مشاهده کردیم، باید درس بگیریم که به مردم تکیه کنیم و به‌جای دست دراز کردن به کسی که دشمن ماست، بی‌خدا ایمان داشته باشیم.

قالیباف یادآور شد: حرف زدن با دنیا شرط عقل است، اینکه انسان فکر کند دشمن به او کمک می‌کند، کاری احمقانه است.

وی بابیان اینکه می‌خواهیم حقوق شهروندی را رعایت کنیم و در این میان مردم، مسئولان را انتخاب می‌کنند؛ گفت: مسئولان باید کار کنند، نه اینکه بگویند مردم باید مشکلات را تحمل کنند، پس بااین‌وجود حرف از حقوق شهروندی نزنیم، در این شرایط اقتصادی این حرف بی‌احترامی به مردم است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: ما می‌توانیم بر این مشکلات اقتصادی فائق بیاییم، باید بفهمیم مردم بادل و جان پای انقلاب آمدند و ما هم باید تا پای جان، پای ایران، انقلاب و مردم بایستیم.

قالیباف ادامه داد: معنی این حرف این نیست که تا وقتی مسئولیت اجرایی داریم بگوییم مسئول هستیم  و بعد از اتمام مسئولیت بگوییم وظیفه‌ای نداریم، آیا مسئولیت توأم باقدرت است؟ 

وی با اشاره به اینکه امروز می‌بینیم که فقر و آسیب اجتماعی دارد خانواده‌ها را از هم می‌پاشد؛ بیان کرد: آیا در این شرایط باید بگوییم من مسئول نیستم؟

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: فرد فرد ما در برابر انقلاب مسئول هستیم، امروز جنگ رسانه‌ای مهم‌ترین جنگ است، چراکه دشمن اعتماد مردم به‌نظام، باور قرآنی و اعتماد به رهبری را مورد هجمه قرار داده‌اند و با شایعه‌پراکنی ذهن مردم را خراب می‌کند.

قالیباف بابیان اینکه عمق استراتژیک این نظام، ذهن و جان مردم است؛ گفت: انقلاب بدون مردم معنا ندارد و این در حالی است که دشمن آن را هدف گرفته است.

وی تصریح کرد: برخی از افراد شایعه‌پراکنی کردند که قالیباف زمین‌های طرقبه را تصرف کرده است، اما باید بدانند برادر من مستأجر است و  پدرم حتی در خانه‌اش را عوض نکرده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بابیان اینکه شایعه درست کردند که قالیباف لندن رفته است؛ ادامه داد: درست در زمان عروسی دخترم رفتند عکس عروسی یک خانواده‌ای را بافرهنگ متفاوت آوردند و گفتند این عروسی دختر قالیباف است.

قالیباف افزود: این جنگ رسانه‌ای است و تا اینجا اثر می‌گذارد که حتی نزدیکان و افرادی که 40 ـ 50 سال با آن‌ها زندگی کردند می‌گویند، نکند این شایعات درست باشد، دشمن برای از بین بردن اعتماد این کار را می‌کند.

وی گفت: امروز غرب‌زدگان در کشور مصمم برای نوکری اربابان غربی هستند تا فرهنگ لیبرالیسم و نئو لیبرالیسم را به خورد مردم دهند و  فرهنگ اصیل مردم و کشور را که مبتنی بر فرهنگ قرآنی و مکتب اهل‌بیت است از میان بردارند.

قالیباف تصریح کرد: همچنین  اجازه ندهیم عده‌ای از بعضی ضعف‌ها دستاوردی درست کنند تا اساس انقلاب اسلامی را موردتهاجم قرار دهند. ما می‌توانیم با این ظرفیت‌های اقتصادی روز کشور، بر مشکلات فائق بیاییم؛ بخش عمده مشکلات ما ریشه در سوء مدیریت دارد همه می‌دانیم توانمندی این کشور بالاست و مشکلات قابل‌حل است.

وی تأکید کرد: مطمئن هستیم به برکت خون شهدا و اعتمادی که به مردم‌داریم، مسئولان صادقانه و عالمانه و با باور برای حل مشکل تلاش می‌کنند.

انتهای پیام/