مجتبی شاکری در گفت و گو با خبرنگار صبح توس، با اعلام اینکه شغل مردم منطقه کشاورزی است و اکنون در فصل برداشت محصول انگور و کشمش، مهاجرت از روستاها به شهر بسیار کم است، اظهار کرد: اکثر روستاهای شهرستان پرجمعیت هستند و در بسیاری از فصل های سال مهاجرت پذیری روستاها را شاهدیم.

وی با بیان اینکه در بسیاری از ۲۴ روستای شهرستان شاهد مهاجرت معکوس روستائیان هستیم، گفت: از جمعیت ۵۱ هزار و ۷۰۱ نفری شهرستان، ۶۵ درصد را جمعیت روستایی تشکیل می‌دهند.

فرماندار خلیل آباد از بهره مندی هفت روستای خلیل آباد از نعمت گاز تا پایان سال ۹۷ خبر داد و افزود: گازرسانی به باقی روستاها در فاز دوم این طرح انجام می‌گیرد. وی با اشاره به اینکه از سه سال گذشته روستاهای منطقه کویری شهرستان با کمبود، افت و قطع آب شرب مواجه هستند، بیان کرد: با توجه به اولویت آب‌رسانی به روستاها عملیات اجرایی مجتمع آب‌رسانی علی آباد با اعتبار سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان آغاز و در هفته دولت امسال به بهره برداری رسید.

وی با بیان اینکه با راه‌اندازی این مجتمع آب‌رسانی به ۱۴ روستا صورت گرفت؛ بیان کرد: با اجرای این پروژه کمترین تنش آبی را در منطقه خواهیم داشت.

شاکری به وضعیت مقاوم سازی منازل روستایی اشاره و ابراز کرد: با توجه به قرار گرفتن منطقه بر روی گسل درونه، جمعیت ۶۵ درصدی روستایی شهرستان به دلیل غیر مقاوم بودن منازل در معرض تهدید هستند.

وی عدم استحکام بنا و بافت قدیمی روستایی را یکی از مهم‌ترین مشکلات در برابر تهدیدها عنوان و بیان کرد: با توجه به عنایت ویژه دولت به روستاها تسهیلات خوبی برای مقاوم سازی در اختیار روستائیان قرار می‌گیرد.

این مقام مسئول با بیان اینکه دولت تمام توان خود را برای توسعه روستاها به خصوص در حوزه اشتغال به کار گرفته است، عنوان کرد: سهم ۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی شهرستان از تسهیلات توسعه روستای امسال توزیع شده که نشان دهنده توجه ویژه دولت تدبیر به توسعه متوازن روستاها و نگاه عادلانه به توزیع اعتبارات است.

وی خدمات دولت در ۵ سال گذشته را چشمگیر دانست و اظهار کرد: بیش از ۲۵ میلیارد تومان اعتبار در ۵ ساله دولت تدبیر و امید در حوزه‌های مختلف به شهرستان تزریق شده است.

انتهای پیام/