به گزارش صبح توس؛ به نقل از آستان نیوز، مدیر عامل بنیاد فرهنگی رضوی اظهار کرد: طرح «زائران بهشت» برای دومین سال میزبان ۱۷ هزار دانش‌آموز نخبه از مناطق محروم کشور است که در قالب اردوهای «زائران بهشت» به مشهدالرضا(ع) مشرف می‌شوند.
حسین باغگلی افزود: در قالب این اردوهای زیارتی، تربیتی و تفریحی دانش‌آموزان دختر و پسر در مقاطع اول و دوم متوسطه در فصل تابستان به مدت 3 روز میهمان بنیاد فرهنگی رضوی هستند و از برنامه‌های متنوعی که برای آن‌ها در نظر گرفته شده بهره‌مند می‌شوند.
وی نخبه‌پروری در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی با رویکرد دینی، فراهم آوردن امکان زیارت بارگاه ملکوتی مطهر حضرتعلی‌بن موسی‌الرضا(ع) ویژه دانش‌آموزان نخبه مناطق محروم سراسر کشور، تربیت نیروهای متعهد و متخصص در شبکه نخبگان رضوی و ایجاد شبکه ارتباطی بین زائران نوجوان را از جمله اهداف تشکیل این طرح برشمرد.
باغگلی با اشاره به اینکه از استان‌های کم‌برخوردار تعداد دانش‌آموزان بیشتری در این اردوها حضور یافتند، افزود: خادمان فرهنگی تربیتی امام رضا(ع) در دور اول این طرح، میزبان 8 هزار دانش‌آموز از مشهد مقدس و در دور دوم پذیرای ۹ هزار دانش‌آموز از 31 استان کشور بودند.
وی تاکید کرد: اردوهای تربیتی، زیارتی و تفریحی زائران بهشت تنها یک اردوی تفریحی صرف نیست بلکه رویکرد این طرح با اردوهای مشابه در سطح کشور متفاوت است و تلاش دارد علاوه بر نیازهای تفریحی و مهارتی مخاطبان به مسایل تربیتی و معرفتی دانش‌آموزان نیز بپردازد.
مدیر عامل بنیاد فرهنگی رضوی تصریح کرد: آیین افتتاحیه و استقبال از زائران توسط خادم‌یاران نوجوان، برپایی کارگاه و دوره‌های آموزشی، زیارت گروهی به حرم‌ مطهر رضوی، برنامه‌های تفریحی، بازدید از مجموعه‌های علمی، تشکیل حلقه‌های معرفت و بیان مسائل اخلاقی، بهره‌مندی از غذای متبرک حضرت رضا(ع) از جمله برنامه‌هایی است که در طرح زائران بهشت اجرا می‌شود.
وی گفت: این طرح با همکاری دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان‌ها، معاونت اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی و سایر بخش‌های مختلف این استان با اولویت زیارت اولی‌ها اجرا می‌شود.

انتهای پیام/