به گزارش صبح توس؛ سید مهدی علوی‌مقدم صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام شده در راستای ساماندهی و برنامه‌ریزی سرویس مدارس با توجه به نزدیک شدن به مهرماه و آغاز سال تحصیلی جدید گفت: با هماهنگی آموزش و پرورش طی فراخوانی از شرکت‌های متقاضی سرویس‌دهی مدارس ثبت‌نام و از این میان 62 شرکت به عنوان مجری سرویس‌دهی مدارس در سال تحصیلی جدید به مدارس معرفی شده‌اند.
وی افزود: امسال و با تمهیدات وزارت کشور سامانه "سپند" ایجاد شده که ثبت‌نام برای سرویس مدارس توسط مدرسه و از طریق این سامانه انجام خواهد شد.
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری مشهد مقدس ادامه داد: در سال تحصیلی جدید 8000 خودرو شامل 300 دستگاه ون و 7700 خودرو سواری به حدود 75 هزار دانش آموز در نواحی هفتگانه آموزش و پرورش در مشهد و منطقه تبادکان سرویس‌دهی خواهند کرد.
وی گفت: از این میان راننده 4 هزار خودرو سرویس مدارس خانم هستند که به ویژه به دانش‌آموزان دختر سرویس‌دهی خواهند کرد.
علوی مقدم به تعرفه سرویس مدارس درسال تحصیلی آینده اشاره و اضافه کرد: تعرفه سرویس مدارس در سال تحصیلی 97-98 نسبت به سال گذشته 9.5 تا 10 درصد افزایش پیدا کرده است که براساس کیلومتر محاسبه خواهد شد.
مدیرعامل سازمان مدیریت ونظارت بر تاکسیرانی شهرداری مشهد تصریح کرد: تعداد دانش‌آموزان برای خودروهای سواری براساس کارت خودروها و 4 نفر در نظر گرفته شده است .
وی با اشاره به نظارت بر سرویس‌دهی مدارس توسط این سازمان اظهارکرد: 30 اکیپ بازرسی در طول سال تحصیلی بر نحوه سرویس‌دهی به دانش‌آموزان نظارت خواهند کرد و در صورت مشاهده تخلف از طریق پلیس راهور با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.
وی افزود: در راستای آموزش رانندگان سرویس‌های مدارس کلاس‌های توجیهی در خصوص رعایت نظم و انضباط، حضور به موقع، تمیزی خودرو و رعایت مسائل اخلاقی و گفتمان صحیح با دانش‌آموزان برگزار خواهد شد.
علوی‌مقدم گفت: شهروندان می‌توانند شکایات و نظرات خود را در خصوص نحوه خدمات‌دهی سرویس مدارس و هزینه‌های دریافتی از طریق شماره تلفن 33448150 با بازرسی سازمان مدیریت و نظارت و تاکسیرانی شهرداری مشهد اعلام کنند.

انتهای پیام/