به گزارش صبح توس؛ علی اکبر دلبری صبح امروز در جمع اصحاب رسانه بااشاره به جمع آوری مبالغ این نذورات از ابتدای سال اظهارداشت: پیش بینی میشود تا پایان ماههای محرم و صفر کمک های نقدی به ۱میلیارد و دویست میلیون ریال برسد.

وی ادامه داد:از ابتدای سال  مقدار۵۲گرم از نذورات مردمی به شکل مسکوکات و طلا به این ستاد تحویل داده اند.

وی بااشاره به پروژه های در دست اقدام بیان کرد:صحن حرم حضرت زینب درکربلا معلی، پروژهایی در شهرهای نجف،سامرا وکاظمین در حال احداث میباشد.

دلبری با اشاره به در پیش بودن راهپیمایی اربعین تصریح کرد: ه کمیته تغذیه و اسکان ستاد استان خراسان رضوی به عهده ستاد عتبات عالیات سبزوار  است،که در این راستا۴موکب درایام اربعین برپا می شود.

وی با اشاره به موکب ها اظهار کرد:سه موکب در شهر کربلا با عنوان،علی ابن موسی الرضا۱،علی ابن موسی الرضا۲،علی ابن موسی الرضا۳وامام الحجه پذیرای زائرین به مدت ۲۲روزاست.

مسئول ستادبازسازی عتبات عالیات سبزوار گفت:۳۱هزار و ششصد نفر به مدت ۱۰روز در اسکان خواهران وبرادران اقامت خواهند داشت.

دلبری با اشاره به موکب تغذیه عنوان کرد:۱میلیون و۸۱۷هزار نفر در مدت۱۰روز از موکبت تغذیه استفاده میکنند،که شامل صبحانه،ناهار،شام،میان وعده در میان زائرین توزیع میگردد.

وی با اشاره به سال گذشته خاطرنشان کرد:درسال گذشته به همت مردم ولایتمدار و‌متمدن سبزوار۱۵کامیون اعزام،که امید است درسال جاری افزایش داده است.

انتهای پیام/