به گزارش صبح توس؛ سید حسن قاضی‌زاده هاشمی در پیامی به همایش بهورزان نمونه کشور در مشهد برگزار شد اظهار کرد: دسترسی شهروندان به خدمات اولیه و اساسی سلامت نه‌تنها از وظایف مهم دولت‌ها محسوب می‌شود بلکه یکی از چالش‌های مهم پیشِ‌روی آنها بوده و به همین علت دستیابی همگانی به خدمات سلامت ارتباط بسیار زیادی با وضعیت اقتصادی، فرهنگی و سیاسی هر کشوری دارد.

وی بیان کرد: در کشور ما بین سال‌های 1361 تا 1366 طرح نظام شبکه‌های بهداشتی و درمانی اجرا شد که یکی از موفق‌ترین تجربه‌های جهانی در حوزه ارتقای سطح سلامت جامعه برای آحاد مردم به‌حساب می‌آید.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت، خاطرنشان کرد: با اجرایی شدن این طرح ارتقای طرح شبکه‌های بهداشت رشد بیشتری پیدا کرده و خدمات سلامت در سطح کشور به‌ویژه در بخش‌های محروم ارتقا بیشتری داشته است.

قاضی‌زاده هاشمی ادامه داد: در طول 4 سال گذشته 3000 خانه بهداشت در تمام سطح کشور بهره‌برداری شده و هم‌اکنون تمام جمعیتی که زیر پوشش خانه‌های بهداشت هستند از خدمات آنها که توسط پزشک و یا بهورز ارائه داده می‌شود بهره می‌برند.

وی حرکت حوزه بهداشت و درمان را رو به جلو دانست و خاطرنشان کرد: بهورزان برای رسیدن به این نقطه تلاش جدی و افتخارآفرین داشته‌اند و این را هم باید دانست که مردم هیچ‌گاه از حوزه سلامت رضایت صددرصد ندارند و هم موفقیت‌ها و هم کمبودها نسبی است و لازم است که ما این را بدانیم که کجا بودیم و اکنون کجا هستیم.

انتهای پیام/