به گزارش صبح توس؛ دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی، در این مراسم گفت: سیاست دولت حمایت از تولیدات داخلی است و در بخش داروهایی که نمونه داخلی دارند، محصول وطنی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: با اینکه به سبب تحریمها با تهدیداتی در این زمینه مواجه هستیم ولی بسیاری از موفقیتها در دل این تهدیدها نهفته است و در این راستا توجه به داشته های داخلی، کارآفرینی و تلاش برای افزایش صادرات می تواند راهگشا باشد.
وی اظهار داشت: دولت و مجلس نیز سعی دارند مشکلی در بخش کالاهای اساسی برای مردم ایجاد نشود که در این زمینه دارو و تجهیزات پزشکی از اهمیت بیشتری برخوردارند.
وزیر بهداشت گفت: نیشابور از نظر زیرساخت ها از شهرهایی که قدمتشان قابل قیاس با این شهر نیست، عقب مانده بود که طی پنج سال گذشته پیشرفتهای خوبی داشته و بخش اعظم طرحهایی که امروز در این شهرستان به بهره برداری رسید به همت خیرین بوده است.
وی با بیان اینکه در پیشرفته ترین نظام های بهداشتی درمانی دنیا سهم خیرین هشت درصد است افزود: مردم و خیرین نیشابور در دسترسی بیشتر به خدمات بهداشتی و درمانی مشارکت گسترده دارند و می توان امیدوار بود این شهر از نظر آموزش پزشکی به پیشرفتهای خوبی دست پیدا کند.
دکتر قاضی زاده هاشمی اظهار داشت: نیشابور شهری است که برای همه ایرانیان در طول تاریخ شناخته شده است و تمدن اسلامی و ایرانی مدیون بزرگان این شهر است.
وی گفت: این شهرستان با نیم میلیون جمعیت دارای 500 تخت بیمارستانی است که از این تعداد 200 تخت بیش از 60 سال قدمت دارد که این تعداد باید به یک هزار تخت برسد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین در مراسم بهره برداری از دانشکده پرستاری، مامایی و پیراپزشکی نیشابور افزود: هدفگذاری امسال افزایش صادرات تجهیزات پزشکی از 24 میلیون دلار به 240 میلیون دلار است.
وی اظهار داشت: بر این اساس تفاهم نامه ای با معاونت علمی ریاست جمهوری منعقد شده تا شرکتهای فعال در این حوزه بتوانند با برخورداری از تسهیلات در نمایشگاههای بین المللی حضور پیدا کنند.
در سفر امروز وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به نیشابور، پایگاه اورژانس هوایی، ساختمان پنج طبقه دانشکده پرستاری، مامایی و پیراپزشکی، مرکز خدمات جامع سلامت، پنج خانه بهداشت، یک پایگاه سلامت شهری، بخش ICU و جراحی بیمارستان 22 بهمن این شهرستان با هزینه بیش از 250 میلیارد ریال به بهره برداری رسید و عملیات اجرایی بخش قلب و CCUبیمارستان حکیم توسط خیر نیشابوری آغاز شد.

انتهای پیام/