هادی جلالی در گفتگو با  صبح توس؛ ضمن اشاره به طرح جهادی رزمایش خدمت که توسط نیروهای پزشک و پرستار بسیجی خراسان رضوی در حال برگزاری است، اظهار کرد: امسال بسیج جامعه پزشکی برای بحث خدمت رسانی به بیماران کم توان، طرح مدون «شهید رهنمون» را در دستور کار خود قرار داده است.

 

وی افزود: رزمایش خدمت نیز یکی از مهم ترین طرح هایی است که توسط نیروهای بسیج جامعه پزشکی در حال انجام است و از ابتدای این رزمایش که از 9 شهریورماه شروع شده است، هر روز در حال اعزام نیرو به مناطق محروم استان هستیم.

 

رئیس بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی با اشاره به نوع خدمات رسانی به محرومین، گفت: این طرح شامل اعزام پزشک، پرستار، دارو، خدمات بستری و پزشکی بوده که در قالب تیم های متخصص به نقاط خاص اعزام شده و وظایفی از جمله درمان، پیشگیری و آموزش را انجام می دهند.

 

وی ادامه داد: یکی از نقاط هدف ما در این رزمایش خدمت رسانی به حاشیه شهر مشهد بوده و در این راستا 11 نقطه از حاشیه شهر مشهد را تحت پوشش خدمات رسانی خود قرار داده ایم.

 

جلالی با اشاره به اینکه شهرستان ها و نقاط محروم این مناطق نیز جزئی از اهداف ما است، بیان کرد: این خدمت رسانی توسط نیروهای بومی و غیر بومی در تمام طول سال به جهت حساسیت و اهمیت این مناطق انجام می شود.

 

وی تصریح کرد: هر روزه توسط بسیج جامعه پزشکی تیم های 50 تا 100 نفری شامل پزشک متخصص، پزشک عمومی، پرستار و ماما به مناطق محروم اعزام می شوند.

 

رئیس بسیج جامعه پزشکی با اشاره به اینکه رزمایش خدمت، تنها هدف درمانی ندارد، تاکید کرد: یکی از اهداف ما ارتباط گیری مستمر و ایجاد امید در قشر محروم و کم برخوردار جامعه است تا علاوه بر بحث های ویژه درمانی بتوانیم با آن ها ارتباطات عاطفی داشته باشیم و در جهت رفع مشکلات روحی و زندگی آن ها قدمی برداشته باشیم.

 

انتهای پیام/