به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی ناهیدی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان خلیل آباد با اشاره به روز مباهله اظهار داشت: عظمت حادثه مباهله تا حدی است که قرآن کریم آن را برای همیشه تاریخ ماندگار کرد.

وی با بیان اینکه مباهله درس های فراوانی دارد، خاطرنشان کرد: تحمل مخالفان و صبر در برابر آنها، اخلاص، دوری از هیاهو و جنجال از جمله درس های مباهله بود.

خطیب جمعه خلیل آباد همچنین در ادامه تصریح کرد: مهمترین درس مباهله این است که پیامبر اکرم (ص) در سختی ها و مشکلات خود و خانواده اش را به خطر می انداخت و همین نشان دهنده حقاقیت پیامبر بود.

وی با بیان اینکه افرادی که به حقاقیت دین و انقلاب ایمان دارند باید در مواقع سختی ها کشیدن ها و مشکلات با مردم همراه و بلکه از مردم جلوتر باشند، اذعان کرد: اگر مسئولان و دست اندرکاران در مشکلات برکنار باشند نباید از مردم انتظار صبر در سختی ها نباید داشته باشند.

ناهیدی با تاکید بر اینکه اگر مسئولان کشور مانند مردم و جلوتر از مردم مشکلات بیکاری فرزندان و گرانی را درک کنند مطمئن باشند که مردم نیز در کنار آنها خواهند بود، عنوان کرد: مردم بودند که جنگ تحمیلی و جنایات های منافقین را تحمل کردند و انقلاب را به وجود آوردند.

وی همچنین در ادامه تشریح کرد: مردم زندگی ساده رهبر و فرزندان رهبری را می شنوند و می بینند ولی وقتی فلان مسئول را می بینند که به دنبال حقوق های نجومی و زندگی اشرافی هستند این می شود که تحمل آنها در برابر مشکلات کم می شود.

امام جمعه خلیل آباد با بیان اینکه 20 شهریور شروع محرم و هفته امر به معروف و نهی از منکر است، تاکید کرد: فرا رسیدن ماه محرم این فرصت را در اختیار اقشار مختلف شیعیان قرار می دهد که به تبلیغ و ترویج آموزه های دینی می پردازند و به اهداف عاشورا نیز نزدیک تر شوند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بسیاری از ابزاری که در مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان استفاده می شود لازم نیست و نباید به عنوان یک اصل برای عزاداری امام حسین (ع) قرار گیرد.

انتهای پیام/