به گزارش صبح توس؛ صبح امروز حسین اسدی معاون فرماندار بجستان در  کارگروه تنظیم بازار بجستان  که در محل فرمانداری برگزار شد به مصوبات نشست گذشته این کارگروه پرداخت و اظهار کرد: در بحث قیمت ها در شهرستان افزایش هایی را داشته ایم ولی در کالاهای اساسی قطعا با نگاه اعضای کمیسیون تنظیم بازار هیچ گونه دغدغه‌ای نخواهیم داشت.

 

اسدی تصریح کرد:  هدف از بر گزاری این گونه نشست ها تدبیر برنامه ای است  تا زمینه رضایت مندی مردم را افزایش دهد و در این راستای و در جهت کنترل بازار باید با متخلفین به شدت برخورد شود.  تا حقی از مردم ضایع نشود و این محقق نخواهد شد مگر به کمک همه.

 

ثمانه غلامیان رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان در ادامه به اقدامات خود در  راستای تنظیم بازار پرداخت و اذعان کرد: در 15روز گذشته برای بازرسین افتخاری جلسات توجیهی برگزار شد  که بعد از این مدت زمان و کلاس توجیهی، 100 بازرسی  از واحدهای صنفی  صورت گرفت که نتیجتا منجر به برخورد با پنج متخلف و 5 فرم تخلف با مبلغی بالغ بر 2میلیارد و210میلیون ریال تنظیم شد.

 

وی ادامه داد: برای تنظیم بازار پنج  تن مرغ، 244 حلقه لاستیک، 44 تن برنج، 13 تن روغن، 18 تن قند و پنج تن شکر بین مردم شهرستان توزیع شد و همچنین 56 حلقه لاستیک، سه تن شکر و هفت برنج  برای توزیع جدید جذب و وارد شهرستان شد. در راستای برطرف کردن مایحتاج ضروری مردم زنجیره کالاهای اسلاسی شهرستان شناسایی می‌شود.

 

مهدی گلچین بخشدار یونسی از اداره صنعت، معدن و تجارت گلایه کرد و گفت:  نباید بازرسیها محدود به مرکز شهرستان شود و بخش یونسی نادیده گرفته شود و این در حالی است که 45 درصد مردم شهرستان در بخش یونسی زندگی میکنند.

 

محمد شجعی مدیر جهاد کشاورزی در ادامه این نشست به وضعیت اسفناک مرغداران پرداخت و اذعان کرد:  در حال حاضر 35 درصد مرغ داری های شهرستان فعال است و عدم فعالیت 65 درصد دیگر نشات درنوسانات قیمت  که زمینه ای برای نا امیدی مردم دارد است.

 

داوود عابدیان  رئیس اتحادیه مصالح فروشان شهرستان خاطر نشان کرد:  در حوزه مصالح ساختمانی در شهرستان کمبودی نداریم و در بحث قیمتها، کارخانه سیمان یک افزایش قیمت داشت که بعد از مدتی به حالت سابق بازگرداند.

 

انتهای پیام/