به گزارش صبح توس؛ عصر روز گذشته اتاق مدیریت بحران جمعیت هلال احمر شهرستان رشتخوار با اعتبار بالغ بر 1 میلیارد و 700 میلیون ریال با حضور معاونت توسعه منابع انسانی هلال احمر کشور افتتاح و بهره برداری شد.

بهرام غیبی در حاشیه این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطر شهیدان باهنر و رجایی، و هفته دولت با تبریک اعیاد گذشته، گفت: جمعیت هلال احمر به عنوان یک سازمان غیر انتفاعی و غیر دولتی حدود 100 سال است در کنار دولت های مخنلف برای ایفا نقش خود در حوزه امداد و نجات فعالیت می‌کند.

وی با اشاره به افتتاح اتاق بحران جمعیت هلال احمر شهرستان رشتخوار در ادامه افزود: موقع حوادث است که انسان ارزش این سرمایه گذاری ها را می‌داند، در کنار این موضوع در هنگام حوادث ارزش یک مدیر بحران با تجربه احساس می‌شود، که وجود این مدیریت در حادثه کاربردی می شود، عدم وجود تجر کافی باعث میشود که متضرر اصلی مردم باشند، که در یک لحظه خانه و زندگی خود را از دست دادند.

غیبی با اشاره به زمان طلایی نجات افراد در هنگام حوادث و بحران‌ها گفت: گلدن تایم یک زمان طلایی برای نجات افراد آسیب دیده است، اینکه ما بدانیم حادثه در کجا اتفاق افتاده ، یک مرکز مدیریت حوادث داشته باشیم، که اگر حادثه ای پیش آمد ما با خاطر آسوده بدانیم که نمایندگان بحران خواهیم داشت.

 

معاون جمعیت هلال احمر کشور در ادامه تصریح کرد: مرکز یوسی ما یکی از مراکر فعال ما است، که به زودی با نیروی انتظامی ارتباطات بی سیمی خود را فعال خواهد کرد.

وی با تاکید بر این مسئله که کشور ما همواره کشور حادثه خیز است، اظهار داشت: از انواع بحران تعریف شده، به جز سونامی، و آتش فشان بقیه حوادث را در کشور شاهد هستیم، که این مسئله نیاز به آمادگی همیشگی ما دارد.

وی افزود: سرمایه گذرای یا هزینه های که برای جمعیت هلال احمر رخ می‌دهد، و هزینه می کنند هزینه نیست و در واقع سرمایه است، چرا در روزی به این سرمایه نیاز خواهیم داشت که کار ما برای نجات جان یک نفر است.

غیبی با تاکید بر حمایت و تجهیز بیشتر جمعیت هلال احمر شهرستان رشتخوار در زمینه زیر ساخت های لازم گفت: در بحث انبار امداد هلال احمر رشتخوار از اعتبار سال 97 جز پروژه هایی باشد که اعتبار خواهیم داد،همچنین اندازه 2 درصد جمعیت شهرستان باید اقلام امدادی داشته باشیم، که از این لحاظ کمبودی نداریم اما باید زیر ساخت این موضوع در شهرستان رشتخوار فراهم شود.

وی در پایان با تقدیر از امداد گران و نجات گران هلال احمر تصریح کرد: امداد گران و نجات گران سرمایه ما هستند، که در حوادث مختلف اگر نیروی مردمی امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر با لباس سفید و قرمز پوش خود حضور نداشته باشند، عملا هیچ کاری نمیتوان کرد.

انتهای پیام/