آیت الله حسن عالمی در گفتگو با صبح توس؛ ضمن اشاره به شایعه‌پراکنی رسانه‌های زنجیره‌ای در خصوص استفاده جنسی زائران عراقی از زنان ایرانی در مشهد، اظهار کرد: این شایعه پراکنی ها دقیقاً جزو مصادیق ترویج گناه بوده که در قرآن مجید به شدت از آن نهی شده است.

 

وی افزود: اشاعه فحشا تنها این نیست که یک امر نادرستی و گناه را در جامعه نشر دهند بلکه بیان یک گناهی که حتی رخ نداده است از مصادیق اشاعه فحشا است.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه افشای فحشای ساختگی نیز یک گناه بسیار بزرگ محسوب می شود، گفت: جرم و مجازات در نظر گرفته شده برای این موضوع بسیار سخت تر از موردی است که عمل گناهی انجام شده زیرا هم تهمت بوده و به دروغ آبروی مومنانی را برده اند.

 

وی ادامه داد: این دروغ پراکنی ها شامل ترویج فساد در کشور اسلامی شده و دروغ پراکنان باید مجازات شوند، هرکس که می شنود و در معرض شنیدن قرار می گیرد باید با آن برخورد کند.

 

عالمی با اشاره به اینکه هدف از این دروغ ها تخریب روابط برادرانه کشور ایران و عراق است، عنوان کرد: در موضوع تحریم هایی که رئیس جمهور آمریکا علیه ایران وضع کرد، رسانه‌های مجازی موضوع تحریم ایران از سوی عراق و سخنان نخست وزیر آن را نشر دادند.

 

وی تصریح کرد: سخنان نخست وزیر عراق در سطح گسترده منتشر شد اما سخنان سایر مسئولان عراقی که حمایت از ایران را وظیفه شرعی و قانونی خود می دانستند در بایکوت خبری فرو رفت.

 

نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری این بایکوت در ادامه سخنان اصلاح شده حیدرالعبادی را نیز شامل شد؛ بیان کرد: همین رسانه ها خبرهایی که برای مردم ایران و عراق موجب خوشحالی و افزایش وحدت میان آن ها شود را نشر نمی دهند.

 

وی تاکید کرد: این اظهارات دشمنی با ملت ایران و عراق بوده و در نهایت هدف آن تخریب وحدت ایجاد شده میان شیعیان اهل بیت است.

 

انتهای پیام/