به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمد حسین ایروانی، امام جمعه درگز در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مصلی الغدیر برگزار شد، ضمن توصیه نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی اظهار کرد: تقوا مرکبی است راهور که انسان را به سوی بهشت می برد.

وی در ادامه با تاکید بر اهمیت روز غدیر خم و خطبه غدیریه پیامبر اکرم (ص) عنوان کرد: غدیر خم روزی است که در آن تکلیف تمام مسلمانان جهان روشن شد؛ پیامبر اکرم در این خطبه نه فقط ولایت حضرت علی (ع)، بلکه ولایت تمام ائمه معصومین بعد از ایشان را گوشزد فرمودند.

حجت الاسلام ایروانی افزود: پیامبر گرامی اسلام با صراحت، پذیرش ولایت امیرالمومنین را ملاک و معیار پذیرش اعمال و رد ولایت علی (ع) را مستوجب عذاب و آتش جهنم دانستند.

امام جمعه درگز با اشاره به موضوع طرح سوال از رئیس جمهور، ابراز کرد: جای بسی امیدواری است که نتیجه ارای نمایندگان، خارج از تعلقات حزبی و منافع سیاسی بود؛ عدم رضایت نمایندگان از پاسخ رئیس جمهور، مسئولیت دولت و دستگاههای اجرایی را افزایش می دهد.

وی تصریح کرد: ارائه آمار غلط و نادرست توسط دولت فریب افکار عمومی است؛ این یک فاجعه است که آمار ارائه شده توسط مسئولین دولتی هیچ سازگاری و هم خوانی با هم ندارد.

حجت الاسلام ایروانی گفت: وجود اینگونه ضعف ها در دولت و عدم رای اعتماد مجلس به دو وزیر که البته ممکن است باز هم بیشتر شود، بیانگر این است که کابینه دولت دوازدهم نیاز به ترمیم دارد؛ رئیس جمهور نباید هزینه این تغییر نمایندگان را به عهده مجلس بگذارد.

امام جمعه درگز خاطر نشان کرد: افزایش صادرات و کاهش واردات، استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، لزوم مهار و مدیریت نقدینگی، کنترل بانکها و ارتباط خوب و روز افزون با همسایگان کشور از جمله مواردی هستند که رهبر معظم انقلاب برای حل مشکلات اقتصادی، به آن تاکید فرمودند.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: ارتباط نظامی ایران و سوریه از یک سو و قدرتمندی حزب الله لبنان و ضعف سربازان رژیم صهیونیستی از سوی دیگر، دغدغه و ترس بسیار زیادی در این رژیم جعلی ایجاد کرده که امیدواریم همین مسائل باعث سقوط و نابودی کامل آنان شود.

حجت الاسلام ایروانی در پایان ضمن گلایه از برخی خودروسازان داخلی در بحث افزایش قیمت و احتکار خودرو خاطر نشان کرد: مالیات بیش از 100 درصدی که بر خودروهای خارجی وارد می شود در جهت حمایت از صنعت خودروسازی داخل است اما متاسفانه برخی صنعتگران داخلی از این مساله سوء استفاده کرده و قیمت های خود را افزایش می دهند؛ این را بدانید اگر دروازه واردات خودروهای با کیفیت داخلی به کشور باز شود هیچ یک از شما توان رقابت در برابر آنها را نداشته و ورشکست خواهید شد.

انتهای پیام/