به گزارش صبح توس؛ صبح امروز مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان خراسان رضوی در آیین بهره‌برداری از این کتابخانه با اشاره به اهمیت فرهنگ کتابخوانی در رشد و تعالی جامعه اظهار داشت: بسیار باعث مسرت است که کتابخانه شهر انابد برای خدمت به مردم و به ویژه جوانان و نوجوانان این شهر در هفته دولت و در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی افتتاح می‌شود.
حجت‌الاسلام و المسلمین علی‌اکبر سبزیان ادامه داد: امیدواریم نسلی که در این کتابخانه پرورش می‌یابد و از خدمات آن بهره‌مند می‌شود، نسلی جهادی، انقلابی، آینده‌ساز، دانا و اندیشمند و فرزانه باشد و شاهد تربیت بسیاری از مسئولان و دانشمندان آینده جامعه اسلامی در دل کتابخانه «ابن سینا» انابد باشیم و این یک ادعای بزرگ و آرزوی دست نیافتنی نیست.
وی با بیان اینکه امروز همه ما در آسایش و آرامش بر سفره بابرکت انقلاب اسلامی نشسته‌ایم افزود: این یک افتخار برای نظام جمهوری اسلامی است که شاهد هستیم برکات نظام اسلامی به شهر محروم انابد رسیده و هچنان خواهد رسید و امروز شاهد افتتاح کتابخانه در این شهر به عنوان یک مرکز فرهنگی و تربیتی ارزشمند هستیم.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: همه باید به این کتابخانه کمک کنند تا بتواند آینده‌سازان میهن اسلامی را پرورش دهد و باید باور کنیم نسلی که می‌تواند موقعیت‌های آینده کشور و جامعه اسلامی را رقم بزند از دل همین کتابخانه‌ها بیرون می‌آید.
سبزیان گفت: امیدواریم با آغاز فعالیت این کتابخانه و با همکاری فرمانداری، شورای شهر، شهرداری، خیرین و همه دست‌اندرکاران فرهنگی در شهرستان بردسکن و شهر انابد، شاهد باشیم که این شهر به شهر دانایی و دانش و فرزانگی مبدل شده است.
وی همچنین با اشاره به تلاش اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی برای توسعه کمی و کیفی کتابخانه‌ها ادامه داد: هفته دولت فرصت بی نظیر ارائه دستاوردها و خدمات دولت به مردم است و در همین راستا اداره کل کتابخانه های عمومی نیز با پیگیری‌ها و اقدامات انجام شده پنج پروژه کتابخانه ای را در سطح استان با حضور مسئولان کشوری و استانی افتتاح کرده و خواهد کرد.
سبزیان افزود: دومین کتابخانه عمومی سیار مشهد، کتابخانه عمومی «فرهنگ» در شهرستان جوین، کتابخانه عمومی«آیت الله عطاردی» در شهرستان قوچان، کتابخانه عمومی «هشت بهشت» در شهر جدید گلبهار و نیز کتابخانه عمومی «ابن سینا» در شهر انابد شهرستان بردسکن که امروز شاهد بهره‌برداری از آن هستیم، پنج پروژه کتابخانه ای هستند که بهره‌برداری از آن‌ها در ایام هفته دولت در سطح استان آغاز شده است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در مورد کتابخانه شهر انابد یادآور شد: کتابخانه «ابن سینا» در فضایی با زیربنای 200متر مربع و با هزینه ای بالغ بر 351 میلیون تومان از محل اعتبارات دولتی و کمک‌های خیرین کتابخانه‌ساز، احداث و با هزینه 70 میلیون تومان تجهیز شده است تا به عنوان یک مرکز فرهنگی به ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در این شهر بپردازد.
شایان ذکر است پس از سخنان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، کتابخانه «ابن سینا» انابد توسط معاون عمرانی استاندار خراسان رضوی و با حضور مسئولان استانی و محلی افتتاح شد.
همچنین در این مراسم محمدحسن داودی خیر کتابخانه‌ساز با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی، هزینه دو سفر به کربلای معلا را به عنوان جایزه برای برگزاری یک مسابقه کتابخوانی در سطح شهر انابد بر عهده گرفت.

انتهای پیام/