مهندس علی نجفی در گفت و گو با خبرنگار صبح توس اظهار داشت:از ابتداي شروع بكارم يكي از مهم ترين اولويت هاي خود را فراهم ساختن زمينه تعيين تكليف اين اردوگاه قرارداديم و خوشحاليم كه به شهروندان عزيز اعلام كنيم كه با پيگيري و توافق صورت گرفته شهرداري و شورای اسلامي با اداره كل زندان هاي خراسان رضوي اين مهم در روزهای گذشته محقق شد و پس از سال‌ها بلاتكليفي، اين اردوگاه تحويل مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شد.

 نجفي با بيان اينكه اين اردوگاه که در بهترین نقطه شهر شهرآباد قرار دارد با مستحدثات و تأسیسات زیاد در اوايل انقلاب به عنوان محل اسكان افاغنه مورد استفاده قرار مي گرفت افزود: پس از انقلاب با واگذاري قسمت هايي از آن به ساخت مدارس در مقاطع مختلف و همچنين برخي ديگر از نهاد ها، حدود 5. 5 هكتار آن نيز در دهه 1370 به عنوان بند باز به سازمان زندان ها واگذار شد و از آن زمان تاکنون در اختيار اين نهاد قرار گرفت كه با توافق صورت گرفته دو طرفه که هم به نفع اداره زندان‌ها و هم به نفع شهرداری می‌باشد.

وی ادامه داد:از اين پس اين اردوگاه جهت استفاده به نفع شهر و شهروندان و بر اساس طرح هادي تحويل شهرداري شد.

شهردار شهرآباد با اشاره به كمبود فراوان زمين در شهر، مهم ترين اولويت استفاده از اين اردوگاه با ارزش تقریبی شش میلیارد تومان بعد از کسر معابر تفكيك اراضي آن بر اساس طرح هادي دانست و اظهار داشت: شهرداري آمادگي خود را جهت همكاري در تأمین زمين نمايندگي ادارات در مركز بخش اعلام مي كند.

وي با قدرداني از همراهی جناب آقای دکتر بنیادی نماینده مردم شریف منطقه در مجلس شورای اسلامی و مدیر کل محترم اداره زندان‌های خراسان رضوی و ریاست محترم اداره زندان کاشمر و مدیر کل محترم دفتر فنی استانداری خراسان رضوی و همراهي رئيس و اعضاي شوراي اسلامي شهرآباد و همچنین مسئولان شهرستان بردسکن و استان به منظور تحقق اين مهم هم تشكر كرد و افزود: قطعاً با حمایت مدیران استان و برنامه ريزي هايي كه صورت خواهد گرفت تحول در بهره برداري از اين اردوگاه را در آينده نزديك شاهد خواهيم بود.

در این باره رئیس شورای اسلامی شهرآباد ضمن ابراز خرسندی از تحویل اردوگاه شهید مدرس گفت: فرصت ارزشمند تحویل زمین اردوگاه را با برنامه ریزی های اصولی به یک پتانسیل ویژه جهت رشد و توسعه بیش از پیش شهرمان با همراهی و همکاری بدنه‌ی فنی و مهندسی شهرداری تبدیل می کنیم.

احمد نخعی افزود: این نگین ارزشمند با یک نگاه فرهنگی، مذهبی، تفریحی، تجاری و مسکونی تأثیر بسزایی در ساماندهی و توازن همه جانبه شهر دارد.

وی خاطرنشان کرد: در برنامه ریزی ها و مطالعات انجام گرفته توسط شهرداری شهرآباد این نگاه اصولی وجود دارد که یک تحول عظیم در کلیه‌ی امور شهر با این رخداد مبارک رقم بخورد.

انتهای پیام/