به گزارش صبح توس؛ به‌نقل از آستان‌نیوز، حجت‌الاسلام‌ سیدجلال حسینی اظهار داشت: برنامه‎های متعددی به مناسبت ایام شهادت امام باقر(ع) تدارک دیده شده تا عموم زائرانی که برای تسلیت شهادت آن حضرت به محضر حضرت رضا(ع) مشرف می‌شوند، از آن بهرمند شوند.

وی با اشاره با اینکه برنامه‎ شب شهادت امام باقر(ع) از غروب شنبه27 مردادماه در صحن جامع رضوی آغاز خواهد شد، افزود: برنامه محوری شب و شام شهادت آن حضرت بعد از نماز مغرب و عشاء در صحن جامع رضوی برگزار می‌شود که در آن حجج‌اسلام سیدآبادی و ایلخانی به ایراد سخنرانی و مداحان اهل‌بیت(ع) به مرثیه‌سرایی شهادت پنجمین امام شیعیان می‌پردازند.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: ویژه برنامه روز شهادت امام باقر(ع) از ساعت 10:30 صبح روز یک‎شنبه در رواق امام خمینی(ره) آغاز می‌شود و در این مراسم آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد سخنرانی می‌کند.

وی اعلام کرد: همچنین در صبح روز شهادت پنجمین امام شیعیان برنامه عزاداری ویژه‎ای با حضور خادمان و خادم‌یاران بارگاه حضرت علی بن موسی الرضا(ع) برگزار خواهد شد.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی افزود: این برنامه ساعت 6:45 صبح در باب الهادی(ع) صحن جامع رضوی برگزار خواهد شد و خادمان به صورت دسته عزاداری به سمت صحن جمهوری حرکت خواهند کرد.

حسینی افزود: ویژه برنامه شام شهادت پنجمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت نیز همزمان با غروب یک‎شنبه و با اجتماع هیئت‎های مذهبی در صحن انقلاب اسلامی برگزار می‎شود که در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی مدیحه‌ و مرثیه‌سرایی مداحان و ذاکران اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) در سوگ شهادت امام باقر(ع) و برپایی جلسات سخنرانی با موضوع بررسی ابعاد مختلف شخصیت این امام همام در اماکن متبرکه را از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده به مناسبت شهادت آن حضرت در حرم مطهر رضوی بیان کرد و گفت: برنامه عزاداری ویژه بانوان در سالروز شهادت امام باقر(ع) نیز در رواق حضرت زهرا(س) تدارک دیده شده که از قبل از نماز ظهر و عصر آغاز می‌شود.

حسینی افزود: به همین مناسبت ویژه برنامه عزاداری و سوگواری برای زائران عرب و اردوزبانی که از کشورهای مختلف در این ایام به حرم مطهر رضوی مشرف شده‌اند در رواق‌ دارالرحمه و صحن غدیر تدارک دیده شده است.

انتهای پیام/