افشین اکبری در گفتگو با صبح توس؛ ضمن اشاره به وضعیت بازار گوشی تلفن همراه در کشور و تأثیر آن در مشهد، اظهار کرد: معضل مشکل تلفن همراه در سراسر کشور وجود دارد و واحدهای مشهد در حال حاضر رو به تعطیلی است و اگر وضع به این صورت ادامه پیدا کند بالای 50 درصد از واحدهای مشهد نیز تعطیل می‌شوند.

 

وی افزود: علت این اوضاع بازاراین است که قیمت‌ها بسیار زیاد است و از سوی دیگر کالایی نیز برای فروش وجود ندارد و متأسفانه تدبیری برای ورود کالا به بازار اندیشیده نشده است.

 

رئیس اتحادیه موبایل و تلفن همراه با اشاره به علت افزایش قیمت گوشی تلفن همراه، گفت: علت این افزایش نرخ‌ها و اوضاع نابسامان موجود در بازار این است که یک سیاست شفاف اقتصادی بابت ترخیص کالا وجود ندارد و در این ماه 11 بخش‌نامه مختلف از بانک مرکزی آمده است که به چه مدل این کالا ترخیص شود.

 

وی ادامه داد: این بخشنامه‌ها هیچ‌کدام عملیاتی نشده است و ناتوانی دولت در این بخش هنوز که هنوز است مشهود هست و شرکت‌های واردکننده نیز انگشت اتهام به‌سوی آن‌ها است.

 

اکبری با بیان مشکل دیگر موجود در بازار تلفن همراه قیمت‌گذاری کالاها است، عنوان کرد: در این مشکل کالا وارد کشور شده است اما به دلیل عدم قیمت‌گذاری مناسب پشت بازارها مانده است و یک بلاتکلیفی قیمتی نیز در این بخش وجود دارد.

 

وی تصریح کرد: اگر بازار به همین منوال پیش برود ممکن است فروشگاه‌ها در آینده نزدیک جمع شده و بازار گوشی و تلفن همراه در دست فروشگاه‌های آنلاین و اینترنتی و زنجیره‌ای خواهد رفت و سیاست نانوشته‌ای که موجود است بازار را به این سمت می‌کشاند.

انتهای پیام/