علی مرادزاده در گفتگو با صبح توس؛ در خصوص وضعیت بازار مسکن، اظهار کرد: در اردیبهشت و خرداد ماه مقدار کمی افزایش قیمت را تجربه کردیم اما از ابتدای تابستان تاکنون هیچ افزایش قیمتی در بحث کرایه ها و خرید و فروش نداشته ایم.

 

وی افزود: از ابتدای تابستان بازار وارد یک رکود اثرگذاری شده است، تعداد معاملات نیز کاهش پیدا کرده زیرا صاحب خانه و مستاجر بدون اطلاع به املاک، خانه را تمدید می کنند.

 

رئیس اتحادیه املاک مشهد با بیان اینکه تعداد خرید و فروش در ماه های اخیر به شدت کاهش یافته است، گفت: علت این کاهش خرید و فروش سرگردانی مردم در بازار آشفته فعلی است و در واقع مردم منتظرند تا سرنوشت بازار را ببینند و بعد از آن اقدام به خرید یا فروش کنند.

 

وی ادامه داد: در بخش اجاره نیز چون یک محصول مصرفی خانوار است عملا کم و زیاد شدن معاملات معنایی ندارد، البته ما نیز در این خصوص آماری نداریم زیرا مراجعات به بنگاه ها کاهش یافته است زیرا مستاجر تمایل دارد در محل خود بماند.

 

مرادزاده با بیان اینکه آنچه در سیستم های ما ثبت شده است تنها افزایش 15 درصدی را نشان می دهد، بیان کرد: امیدواریم با کاهش قیمت های مصالح در کشور قیمت خرید و فروش و بالطبع اجاره بهای منازل نیز کاهش پیدا کند.

 

انتهای پیام/