سعید باستانی در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار کرد: ظرف یک هفته اخیر به حدود 30 روستای حوزه انتخابیه سر زده و از نزدیک شاهد نگرانی خانواده های روستایی بودم که برایشان این سوال پیش آمده که اگر مدرسه روستایشان تعطیل شود، تکلیف آینده فرزندانشان چه خواهد شد؟

وی افزود: اهمیت این اقدام وزارت آموزش و پرورش زمانی برای ما بیشتر مشخص می شود که بدانیم در جلسه علنی مجلس برای کسب رای اعتماد، برداشت دیگری از وزیر آموزش و پرورش داشته و تصور می کردیم بدلیل شناخت خوبی که ایشان از بدنه آموزش و پرورش دارند، بتوانند آن بخش هایی را که نیازمند جراحی است، به خوبی انجام بدهند.

نماینده مردم تربت حیدریه، زاوه و مه ولات در مجلس شورای اسلامی گفت: بخشنامه اخیر وزارت آموزش و پرورش مبنی بر تعطیلی آن دسته از مدارس روستایی که به حد نصاب نرسند، بسیار نگران کننده و منجر به ترک تحصیل دانش آموزان می شود.

باستانی در بخش دیگری با تاکید بر رفع مشکلات معیشتی معلمان، اما در عین حال از نحوه طرح موضوع در فضای عمومی و رسانه ای کشور انتقاد کرد و اظهار داشت: هر چند در این شرایط دشوار اقتصادی، تلاش وزارت آموزش و پرورش برای پرداخت مطالبات فرهنگیان اعم از حقوق عقب افتاده و پاداش پایان خدمت ستودنی است، اما در عین حال دلیلی ندارد این وزارت خانه موضوع پرداخت ها را رسانه ای کرده و با این اقدام به حیثیت شغلی معلمان خدشه وارد کند و نتیجه آن شود که کسبه نیز زمانی که معلمی از جلوی مغازه آن عبور می کند، بگویند: "بیا بدهیت را صاف کن".

عضو مجمع نمایدگان خراسان رضوی بیان داشت: رسانه ای کردن پرداخت مطالبات دون شان معلمان است و باید همانطور که سایر نهادها معوقات خود را بدون هیاهوی رسانه ای دریافت می کنند برای قشر فرهنگی نیز اینگونه رفتار شود.

باستانی جراحی در حوزه آموزش و پرورش را یک نیاز اساسی برشمرد و خاطر نشان کرد: زمانی که مطرح می شود رکن آموزش و پرورش مدارس است باید این تحول در مدرسه ایجاد شود و باید دید آیا مدیران دارای تغییر این نگاه هستند، که البته نیستند و با توجه به وضعیت موجود که مدیران هم باید تدریس کنند مشکلات به مراتب بیشتر خواهد شد.

انتهای پیام/