محمد محمد علیخانی که یکی از آزادگان سرافراز هشت سال دفاع مقدس است در گفتگو با  صبح توس؛ضمن اشاره به علت اسارت خود، اظهار کرد: بنده نزدیک به 5 سال در جبهه های حق علیه باطل در مقابل دشمن بعثی جنگیدم و در سال  پنجم جنگ یعنی سال 1364 در عملیات والفجر 8 به اسارت در آمدم.

 

وی در پاسخ به سوالی که از وضعیت اقتصادی او پرسیدیم، افزود: من همانند سایر افراد عضو سپاه پاسداران هستم و همان حقوقی که سایر افراد از مجموعه سپاه پاسداران دریافت می کنند بنده نیز دریافت می کنم.

 

این آزاده سرافراز دفاع مقدس با بیان اینکه مدل خرج و خوراک من و سایر رزمندگان و اسرا و جانبازان متفاوت است، گفت: ما علاوه بر خرج های روتینی که در زندگی افراد عادی جامعه وجود دارد، هزینه هایی از جمله هزینه های پزشکی، بستری های بی وقت و داروهای بسیار زیاد هم شامل آن می شود.

 

وی ادامه داد: حتی بسیاری از همرزمان و دوستان ما نیز از این فرصت های پزشکی نیزنمی توانند استفاده کنند و حتی هزینه های درمانی خود را نیز نمی توانند بپردازند.

 

محمدعلیخانی با اشاره به وضعیت فرزندان خود و خانواده اش، عنوان کرد: همسر من خانه دار است و در هیچ کاری مشغول نیست و دو فرزند پسر دارم که آن ها نیز هیچ شغلی که به واسطه من و یا کمک من در آن مشغول باشند نداشته و شغل آزاد دارند.

 

وی تصریح کرد: پسران  من حتی از سهمیه آزادگان و جانبازان در کنکور سراسری نیز استفاده نکردند زیرا من برای وطن و عقایدم جنگیدم نه برای استفاده از سهمیه و آن ها نیز با من هم عقیده بودند.

 

این جانباز دفاع مقدس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه وضعیت مسئولان فعلی چطور است؟ تاکید کرد: در حال حاضر در جمهوری اسلامی مسئولان منصف بسیاری وجود دارد و من میشناسم افراد زیادی را که بسیار پاکدست هستند و در سمت های عالی کشوری نیز هستند.

 

وی با اشاره به اینکه برخی از مسئولین نیز هستند که با استفاده نادرست از بیت المال و سمت خود به خون شهدا خیانت می کنند، عنوان کرد: برخی افراد هستند که گویا انقلاب و امام و شهدا را فراموشکرده اند و هدف انقلاب که یاری مستضعفان و حمایت از آنان است را دور انداخته اند.

 

محمد علیخانی خاطرنشان کرد: این افراد خائن به خون شهدا هستند و با رانت هایی که به فرزندان خود می دهند و دزدی هایی که از بیت المال می کنند خائن به مردم نیز هستند و نهاد های نظارتی باید با اشد مجازات با آن ها برخورد کنند.

 

انتهای پیام/