به گزارش صبح توس؛ عباس آخوندی در سفر به سبزوار و بازدید از چندین طرح در حال ساخت حوزه راه و شهرسازی در شهرستان با حضور در محل پروژه راه‌آهن اظهار داشت: بهره‌برداری از پروژه راه‌آهن سبزوار به ۱۷۷ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وزیر راه با بیان اینکه شرایط بودجه‌ای کشور در حال حاضر سخت است، تصریح کرد:متأسفانه این پروژه که از سال ۸۹ آغازشده است تا سال 95 فاقد اعتبار لازم در بودجه سالانه بوده و این امر سبب می‌شد که تا سال 95 کار پروژه به‌صورت جدی ادامه پیدا نکند.

وی با بیان اینکه از سال 95 به بعد اعتبار مناسبی برای این پروژه در نظر گرفته‌شده بیان داشت: خوشبختانه شاهد پیشرفت مناسبی در این پروژه بوده‌ایم.

 آخوندی در ادامه با اشاره به اینکه در سال ۹۷ بیش از ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه تخصیص داده‌شده است تأکید کرد:در حال حاضر زیرسازی ۳۰ کیلومتر از این خط به پایان رسیده است.

وزیر راه با اشاره به پشتیبان بودن سبزوار برای سه استان دیگر در حوزه بازآفرینی شهری افزود: پروژه‌های مناسب و قابل قبولی در سبزوار در دست اقدام است.

 

آخوندی به وسعت بالای مناطق حاشیه‌ای در سبزوار و همچنین بافت‌های فرسوده و قدیمی در شهر اشاره و عنوان کرد: بیش از 100پروژه بزرگ و کوچک در این حوزه نیز در دست اجرا است که با اتمام آن‌ها خدمات مناسبی را به این مناطق ارائه خواهیم کرد.

انتهای پیام/