به گزارش صبح توس؛ علی باخرد صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد:  امروز در ادامه برنامه‌های ستاد مبارزه با احتکار استان خراسان‌رضوی یک محموله 900 تنی شکر در یکی از سوله‌های  اطراف شهر مشهد کشف شد که ارزش ریالی آن حدود 2 میلیارد و 800 میلیون تومان بوده است.

 

وی ادامه داد: در طول یک ماه گذشته حدود 40 پرونده اختصاصی در حوزه احتکار در استان خراسان‌رضوی تشکیل و به مراجع قضایی ارجاع داده شده‌اند که ارزش ریالی آن‌ها بیش از 17 میلیارد تومان بوده است.

 

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌رضوی با بیان اینکه مواد غذایی مصرفی، لوازم خانگی و قطعات یدکی خودرو از جمله مهم‌ترین محصولات کشف شده در حوزه احتکار بوده است، خاطرنشان کرد: کشف 1900 تن برنج در یکی از انبارهای اطراف مشهد و 50 تن روغن خوراکی در یک خانه نیمه‌کاره در مشهد نیز از دیگر کشفیات مهم در حوزه احتکار بوده است.

 

باخرد تصریح کرد: ارزش ریالی محموله برنج کشف شده در حوزه احتکار بیش از 8 میلیارد تومان بوده و در صورت اثبات احتکار تمام آن در شبکه توزیع در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

 

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که احتکار‌کننده به‌عنوان اخلالگر اقتصادی شناخته شود مجازات بسیار بدی در انتظار فرد احتکار‌کننده است اما در غیر این صورت فرد باید بین 10 تا 70 درصد ارزش کالای احتکار شده را به عنوان جریمه پرداخت کرده و علاوه بر این اجناسش با قیمت دولتی در بازار به فروش می‌رسد.

 

انتهای پیام/