به گزارش صبح توس؛ به نقل از آستان نیوز، در آستانه روز عرفه حرم مطهر رضوی میزبان کاروانی متشکل از 800 زائر آذربایجانی است که از مشهدالرضا(ع) عازم کربلای معلی هستند که به همین مناسبت در آیینی معنوی با حضور مسئولان این آستان مقدس مورد بدرقه قرار گرفتند.
در این مراسم که عصر امروز به همت مدیریت زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی در رواق دارالمرحمه حرم مطهر رضوی برپا شد، شاهین حسنلی؛ امام جمعه شهر باکو آذربایجان عنوان کرد: در احاديث از امامان معصوم(ع) روایت شده هر كس روز عرفه به زيارت امام حسين(ع) برود، خداوند او را با ايمان محكم همراه با اطمينان باز مى‌گرداند.
وی اظهار کرد: از فرصت همجواری با امام رئوف برای طهارت نفس استفاده کنید زیرا نورانیت این مکان مقدس انسان را از گناه و ناپاکی دور می‌کند و طهارت می‌بخشد.
روحانی کشور آذربایجان با بیان اینکه قبل از زیارت آمادگي روحي و معنوی در خود ایجاد کنید، افزود: یکی از  راه‌هاي ايجاد این آمادگی، آگاهي از آثار و برکات دنيوي و اخروي زیارت است که خدوند به زائر امام حسين(ع) عطا مي‌کند.
حسنلی تاکید کرد: شیعه، مسلمان روشن ضمیری است که نهایت تلاش خود را به کار می‏گیرد تا بتواند هر چه بیشتر، در راهی گام بگذارد که رهبران و پیشروان مکتب از او خواسته‏‌اند.
گفتنی است، در پایان این مراسم از سوی مدیریت زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی هدایای متبرکی همچون پرچم حضرت رضا علیه السلام به همراه قرآن و هدایای فرهنگی به این زائران اهدا شد.

انتهای پیام/