به گزارش صبح توس؛ محمدحسین رنجبران صبح امروز در هشتمین نشست دوره آموزشی-مهارتی سواد رسانه­ای "خط انقلاب" که با موضوع مصاحبه و مهارت­های گفتگو برگزار شد، یکی از نیازهای فعلی کشور را نیروهای رسانه­ای خبره دانست و تاکید کرد که باید کوششی جدی در این راستا و برای تقویت بدنه رسانه­ای کشور انجام شود.

وی با وام گرفتن از بیانات مقام معظم رهبری گفت پازل دشمن پهن است و ما باید با زیرکی و دانش لازم حرکات­مان را تنظیم کنیم.

رنجبران با اشاره به اینکه مصاحبه و گفتگو، مهمترین اساس تهیه خبر و آگاهی ­بخشی رسانه­ای است، تصریح کرد: کسی که گام در وادی خبر و خبرنویسی می­گذارد باید مهارت لازم در زمینه گفتگو را داشته باشد و با آگاهی کامل از حقوق خود و حقوق فردی که با آن مصاحبه می­کند، وظیفه ­اش که همان شفاف­سازی و آگاه کردن مردم از اوضاع و پیرامون خود است را به بهترین نحو ممکن انجام دهد.

مدیر کل روابط عمومی سازمان صدا وسیماکه خود سال­هاست در حوزه خبر و رسانه فعال است و می­توان از آن به عنوان یکی از موفق­ترین چهر­­ه­ ها در زمینه خبر و مصاحبه نام برد، در جمع طلاب علاقه­مند به حوزه رسانه، گفتگو را ابزار اولیه خبرنگاری نامبرد و بیست و یک مورد از مهم­ترین اصول مصاحبه و گفتگو را تشریح کرد.

وی افزود: متاسفانه در حال حاضر و با توجه به فضای موجود و جنگ رسانه­ ای که در آن قرار داریم، به مقدار و میزان لازم، نیروهای آموزش دیده نداریم و هرچقدر بتوانیم به گسترش این فضا کمک کنیم، به نفع جریان انقلاب و به نفع فضای اجتماعی و فرهنگی کشور است.

مدیر کل روابط عمومی سازمان صدا وسیما با تاکید بر لزوم دوره­ های آموزش رسانه ­ای گفت: طرح خط انقلاب طرحی مبتکرانه است و هرچقدر ما این نیروها را در فضای رسمی و غیر رسمی تربیت کنیم به نفع نظام خواهد بود.

انتهای پیام/