سعید باستانی در گفتگو با  صبح توس؛ ضمن اشاره به قانون شفافیت ارز بگیران دولتی که بانک مرکزی موظف است لیست آن را منتشر کند، اظهار کرد: نمایندگان مجلس معتقدند که این لیست باید توسط دولت منتشر شود و به سمع و نظر مردم نیز برسد اما تنها این فهرست به قوه قضائیه تحویل داده شده است.

وی افزود: اما مهم تر از تحویل این فهرست به قوه قضائیه افکار مردم است که لیست ارز بگیران دولتی باید در اختیار عموم مردم نیز قرار بگیرد تا از آن مطلع شوند.

 

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه علت عدم انتشار عمومی این لیست هنوز مشخص نشده است، گفت: باید این موضوع را از خود دولت بپرسیم اما بخش کوچکی از این اقلام که نزدیک به 1.5 میلیارد دلار بود کامل مشخص و روشن است.

 

وی ادامه داد: در خصوص ارز بگیران دولتی 3 نوع فهرست وجود دارد، یکی فهرست افرادی که ثبت سفارش کرده اند؛ یک عده ثبت سفارش شده هایی است که پذیرفته شده اند و بخش دیگر آن هایی است که ارز را تحویل گرفته اند.

 

باستانی با تاکید بر اینکه در این سه فهرست باید لیست آن هایی که ارز را گرفته اند منتشر شود، بیان کرد: سایر فهرست ها اهمیت چندانی برای عموم مردم ندارد؛ مردم می خواهند بدانند که این ارزها در محل مورد نظر خود مصرف شده است یا خیر.

 

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر وضعیت سوال نمایندگان از رئیس جمهور و استیضاح وزیر راه و وزیر اقتصاد، تصریح کرد: آقای رئیس جمهور باید در مدت یک ماه در مجلس حاضر شوند، از سوی دیگر استیضاح وزیر اقتصاد اعلام وصول شده است اما هنوز زمان استیضاح وزیر راه مشخص نیست.

 

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: برای استیضاح وزیر راه باید درخواست نمایندگان به کمیسیون مربوط به آن برسد و مقدمات استیضاح وزیر آماده شود تا استیضاح انجام گیرد.

 

انتهای پیام/