به گزارش صبح توس؛ علی رسولیان مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: هماکنون با در نظر گرفتن 31 میلیون جمعیت زائر در سال و  6 و نیم میلیون جمعیت ساکن در استان در همه کالاهای اساسی ذخیره راهبردی و مناسبی وجود دارد.

رسولیان در بازدید از برخی انبارها و سردخانه های ذخیره کالاهای اساسی افزود: تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم و ایجاد ذخایر راهبردی برای حذف نگرانی و نیز ایجاد تعادل در بازار و کنترل قیمت ها از اهداف این ذخیره سازی است.

وی گفت: حجم قابل توجهی از مرغ تولیدی استان و دیگراستان های کشور و بیش از  60هزار تن شکر در سردخانه ها ذخیره و با ذخیره سازی گندم هم اکنون بیش از هشت ماه نیاز استان تامین شده است.

مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی افزود: با هدف تامین و ذخیره سازی نهاده های دامی این محصولات از جمله کنجاله سویا ، ذرت و جو علاوه بر ذخایر موجود در حال ورود به استان است.

رسولیان گفت:هم اکنون مرغ منجمد تولید استان با قیمت هر کیلو  6 هزارو 750تومان با کیفیت بالا در حال عرضه است و در صورت نیاز گوشت قرمز منجمد نیز به بازار عرضه می شود.

وی افزود: در یک سال گذشته و نیز در شرایط کنونی با وجود 30میلیون زائر و گردشگر و جمعیت  6 و نیم میلیونی در خراسان رضوی، متوسط قیمت کالاهای اساسی استان از متوسط کشوری پایین تر است و اجازه نمی دهیم قیمت ها افزایش یابد.

مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: با این هدف از ابتدای سال تا کنون 32هزار بازرسی از کالاهای اساسی انجام شده است و نیروهای اصناف و بازرسی صنعت و معدن و تجارت و نیز بازرسان افتخاری و مردمی در بازار حضور دارند و دایم شرایط آن را رصد می کنند.

انتهای پیام/