به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی ناهیدی، ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان خلیل آباد با اشاره به محور عملیاتی روانی رسانه های بیگانه علیه نظام جمهوری اسلامی در مرداد ماه، اظهار داشت: رسانه های بیگانه از 11 مرداد تا 16 مرداد بیش از چندین محور داخلی، منطقه ای و فرا منطقه ای را در دستور کار خود قرار داده اند.

وی همچنین در ادامه بیان کرد: رسانه های بیگانه با عملیات روانی خود به دنبال ناکارآمد نشان دادن نسخه رئیس جمهور برای برون رفت از مشکلات، بهره گیری از اعتصابات به منظور تضعیف اعتماد عمومی، مانور رسانه ای ضد انقلاب بر روی اظهارات ضد ایرانی مقامات آمریکا برای بی اعتماد کردن مردم نسبت به عملکرد مسئولان، القاء نارضایتی گسترده در ایران، فشار به حاکمیت جمهوری اسلامی برای پذیرش شروط آمریکا برای نشستن پای میز مذاکره و... هستند.

خطیب جمعه خلیل آباد با بیان اینکه مردم باید آگاهی لازم را نسبت به شیطنت های رسانه های بیگانه داشته باشند که بیشتر جنبه روانی دارد، افزود: ملت ایران توجه داشته باشند که در شرایط فعلی، نظام جمهوری اسلامی یکی از گردنه های سخت خود را می گذراند.

وی با تأکید بر اینکه ملت ایران همیشه در برابر استکبار جهانی ایستادگی داشته و خواهد داشت، خاطرنشان کرد: ملت ایران با اتحاد و همدلی از این گردنه سخت با پیروزی عبور می کنند.

 

محرومین و فقرا در اولویت اول پرداخت زکات قرار دارند

ناهیدی در ادامه با اشاره به آیات شریفه قرآن پیرامون مسئله زکات، اظهار داشت: خداوند متعال در سوره توبه مصرف زکات را به 8 طایفه اختصاص داده است که اولین آنها محرومین و فقرا هستند.

وی با بیان اینکه با توجه به اینکه درد های اجتماعی در دو مورد فقر مادی و فرهنگی خلاصه می شود قرآن نیز مصرف زکات هر دو جهت را مد نظر قرار داده است، خاطرنشان کرد: خدای متعال مصرف زکات را به فقیران و ناتوانان اختصاص داده است و محرومین و از کار افتاده ها در اولویت قرار دارند.

امام جمعه خلیل آباد همچنین در ادامه تصریح کرد: مردم شهرستان خلیل آباد در شرایط موجود که قدرت خرید مایحتاج انسان های محروم کاهش پیدا کرده و نشانه های فقر در جامعه افزایش یافته، اولویت پرداخت زکات خود را به این افراد اختصاص دهند.

وی با تأکید بر اینکه قرار است 92 مسکن برای محرومان شهرستان خلیل آباد ساخته شود، اذعان کرد: مردم کمک کنند و دست محرومان شهرستان را بگیرند و فقرا و محرومین را در اولویت اول پرداخت زکات قرار دهند.

حجت الاسلام ناهیدی در پایان با بیان اینکه مردم و زکات دهندگان باید توجه داشته باشند که برخی از مراجع، اجازه صرف سهم امام زمان را به هیچ ساخت و سازی نمی دهند، عنوان کرد: مردم باید مسائل شرعی خود را از دفتر امام جمعه سؤال کنند تا با این مسائل آشنا شوند.

انتهای پیام/