به گزارش صبح توس؛مسعود سلطانی‌فر ظهر امروز در مراسم افتتاح فاز دوم سرزمین موج‌های آبی با اشاره به‌اینکه توفیق داشتیم در مراسم معنوی و روحانی غبارروبی حرم مطهر امام رضا(ع) در کنار مقام معظم رهبری حضور پیدا کنیم؛ گفت: این برنامه پیش‌بینی نشده بود و در واقع امام رضا(ع) ما را طلبید و پذیرایی خوبی از ما کرد، از این بابت خدا را شاکر هستم.

 

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه مجددا روز خبرنگار را به‌همه خبرنگاران و اصحاب رسانه تبریک می‌گویم؛ ادامه داد: خوشبختانه با اراده ویژه‌ای که در دولت وجود دارد تا بتوانیم کاری برای رشد و توسعه بانوان در همه زمینه‌ها انجام دهیم، هر روز و در هر گوشه کشور شاهد بهره‌برداری از پروژه‌هایی هستیم که موجب ارتقای ورزش بانوان می‌شود.

 

وی اضافه کرد: در طول سال‌های بعد از انقلاب بانوان در بازی‌های آسیایی، حدود ۴۰ مدال کسب کرده‌اند که از این تعداد، 30 مدال متعلق به‌بعد از سال 2010 بوده، این موضوع نشان‌دهنده خیزش عصرطلایی ورزش بانوان است.

 

سلطانی‌فر بیان کرد: امسال یک سوم کاروان اعزامی ایران به‌بازی‌های آسیایی که حدود100 نفر است را بانوان تشکیل می‌دهند که دو برابر دوره قبلی است، این مهم نشان‌دهنده هم توجه ویژه وزارت ورزش به‌حوزه بانوان و هم تلاش خود بانوان ورزشکار برای افتخارآفرینی است.

 

وزیر ورزش و جوانان متذکر شد: همان طور که اشاره شد، این پروژه بیش از 80 میلیارد تومان هزینه داشته که اگر امروز بخواهیم این پروژه را بسازیم، حدود 140 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

 

وی با بیان اینکه در شرایطی که هر روز کشور در معرض تهدیدهای دشمنان بوده، خراسان رضوی در طول سال‌های اخیر توانسته 20 هزار اشتغال جدید ایجاد کند؛ یادآور شد: در این شرایط، صادرات غیرنفتی این استان در سال جاری، 18 درصد رشد داشته که برگ زرینی در دفتر افتخارات مسؤولان خراسان رضوی محسوب می‌شود.


 
سلطانی‌فر با اشاره به‌اینکه خوشبختانه در سه ماه گذشته علاوه برنتایج تاریخی که تیم ملی فوتبال در جام جهانی گرفت و توانست ملتی را خوشحال کرده، سبب حفظ غرور، اعتماد و وحدت ملی شود؛ متذکر شد: در بسیاری از رشته‌های دیگر مانند فوتسال بانوان، کشتی، وزنه‌برداری، ووشو و شطرنج والیبال افتخارات زیادی نصیب ورزش کشور شد که این خبرهای خوش موجب خوشحالی مردم و رضایت رهبر معظم انقلاب و رئیس‌جمهور شد.

 

وزیر ورزش و جوانان افزود: امروز همه برای رشد و توسعه کشور به‌میدان آمده‌اند که برای رشد و توسعه نیاز به‌جسم و روح سالم در جامعه هستیم و این مهم با ورزش، تلاش، فعالیت بدنی محقق می‌شود.

انتهای پیام/