به گزارش صبح توس؛ حسین ابراهیمی کردیانی فرماندار بجستان صبح امروز در نشست ساماندهی امور جوانان شهرستان بجستان که با محوریت برنامه ریزی هفته ازدواج آسان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد ضمن تاکید به اینکه باید به سمتی رفت تا سبک زندگی ها، اسلامی شود. اظهار کرد: باید زندگی ها به سمت اسلامی شدن برود، هزینه های اضافی از مراسمات ازدواج حذف شود و همچنین در خرید جهیزیه نیز باید توجه داشت لوازمی که لازم است خریداری شود و آن دسته از لوازم که سالی حتی یک بار نیز مورد استفاده قرار نمیگیرد چه لزومی برای خرید ان وجود دارد.کمی باید در فرهنگ ها تغییر بوجود بیاید و خانواده ها کمی بدور از چشم و هم چشمی و نگاه رقابتی فشار را از روی خودشان کم کنند.

فرماندار بجستان در ادامه به تامین قسمتی از جهیزیه چند نو عروس توسط یکی از موسسات خیریه شهرستان پرداخت و از حرکت این موسسه تقدیر کرد و گفت: در راستای کمک به ازدواج، سال گذشته سعی شد تا کلیه زوجهایی که در صف وام ازدواج بودند، به انها وام در اسرع وقت پرداخت شود و امروز الحمدالله پرونده وام ازدواجی در شهرستان بجستان وجود ندارد که تکمیل شده باشد و در نوبت تخصیص باشد و در حال حاضر پرداخت وام ازدواج در بجستان بروز است.

ابراهیمی در ادامه به دغدغه های حوزه جوانان پرداخت "راس این دغدغه ها اشتغال بود" فرماندار از عملکرد مجموعه خود در راستای ایجاد اشتغال این گونه دفاع کرد و گفت: شاید صددرصد افراد بیکار شهرستان را نتوانستیم شاغل کنیم اما برای ایجاد اشتغال از صددرصد ظرفیت شهرستان استفاده کردیم و انچه در توانمان بود هزینه کردیم تا کمی از دغدغه جوانان این شهرستان کاسته شود.

اصغر اکبری رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بجستان در ادامه این نشست ضمن تشریح برنامه های خود در هفته ازدواج آسان خاطر نشان کرد: همایش ازدواج آسان و پایدار صبح روز دوشنبه هفته آینده درسالن یاقوت بجستان برگزار میشود.

در پایان این نشست اعضای نشست ساماندهی امور جوانان شهرستان بجستان برای برگزاری هرچه بهترمراسمات هفته ازدواج آسان و پایدار به تبادل نظر پرداختند.

انتهای پیام/